Lietuvos energetinio saugumo klausimai aptarti su JK Vyriausybės atstovu (0)

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.  Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė rugpjūčio 17 d. susitikusi su Lietuvoje viešinčiu Jungtinės Karalystės Vyriausybės energetinio saugumo/klimato kaitos pasiuntiniu flotilės admirolu Neilu Moriseti (Neil Morisetti) teigė, jog Lietuvos Vyriausybė teikia prioritetą energetinio saugumo klausimui.

„Mes siekiame energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos kaip vienintelio dujų tiekėjo, kadangi šiuo metu esame šimtu procentų priklausomi nuo šios kaimyninės šalies. Norėtume, kad Rusija nenaudotų energijos išteklių tiekimo kaip politinio spaudimo priemonės“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Adm. N. Morisetti teigė, jog „ne visos Europos Sąjungos šalys susiduria su energetinio saugumo problema, todėl mūsų tikslas – diskutuoti apie tai tarptautiniu lygmeniu“. Pasak jo, reikia mažinti priklausomybę nuo tradicinių energijos šaltinių.

Susitikime kalbėta ir apie Energetinio saugumo centrą, įsteigtą prie Užsienio reikalų ministerijos. „Šis centras reikalingas siekiant kuo efektyviau susidoroti su energetinio saugumo iššūkiais. Tikimės, kad ateityje jis taps akredituotu NATO kompetencijos centru ir pasitarnaus Aljansui susiduriant su naujais iššūkiais“, – sakė krašto apsaugos ministrė, pridūrusi, kad JK parama šiam centrui būtų labai reikalinga.

Energetinio saugumo centro veikloje aktyviai dalyvauja ir Krašto apsaugos ministerija – centro direktoriaus pavaduotojo pareigas eis krašto apsaugos sistemos atstovas, ministerijos atstovai taip pat yra įtraukti į centro Tarybą.

Naujojoje NATO strateginėje koncepcijoje numatoma, kad NATO plėtos pajėgumus prisidėti prie energetinio saugumo, įskaitant kritinės energetikos infrastruktūros, tranzito ruožų ir linijų apsaugą, bendradarbiavimą su partneriais ir konsultacijas tarp Aljanso narių.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė