Jungtinės Karalystės parlamentas svarstys riaušininkų iškeldinimą (6)

Reuters/Scanpix nuotr.Internetinė peticija, kuria reikalaujama iš riaušių Didžiojoje Britanijoje dalyvių atimti visas pašalpas ir iškeldinti juos iš socialinių būstų, surinko reikiamą skaičių balsų tam, kad būtų svarstoma parlamente. Šeštadienio, rugpjūčio 13-osios, rytą šį dokumentą jau buvo pasirašę daugiau kaip 176 tūkstančiai žmonių. Norint, kad atitinkamos priemonės būtų apsvarstytos parlamente, pakanka 100 tūkstančių balsų.

Peticijos autoriai mano, kad Britanijos mokesčių mokėtojai neprivalo užtikrinti pragyvenimo tiems, kurie naikino nuosavybę, vogė iš bendruomenės ir rodė nepagarbą šaliai, kuri jais rūpinasi. Jie reikalauja nubausti atimant socialines lengvatas ir išmokas visus, kurie dalyvavo pogromuose, vykusiuose nuo rugpjūčio 6 iki 10 dienos Londone ir kituose Anglijos miestuose.

Ši peticija buvo patalpinta vyriausybiniame tinklalapyje rugpjūčio 10 dieną ir greitai tapo vienu populiariausių dokumentų. Dėl didelio norinčių pasirašyti ją skaičiaus ketvirtadienį kurį laiką tinklalapis netgi buvo nepasiekiamas.

Rugpjūčio 6 dieną Londone prasidėjo riaušės ir plėšimai, pretekstu kuriems tapo juodaodžio gangsterio Marko Dagano žūtis jį sulaikant. Jau kitą dieną į gatves išėjo šimtai jaunų chuliganų – daugiausia juodaodžių ir anarchistų, kurie daužė vitrinas, padeginėjo pastatus ir užpuldinėjo policijos poskyrius.

Londono policija šeštadienį pranešė, kad buvo areštuoti 1 222 įtariamieji, kurių 704 buvo apkaltinti didžiausių visoje šalyje riaušių kėlimu.

Šių riaušių metu buvo išplėšta šimtai parduotuvių, padegta daug pastatų, žuvo penki žmonės. Praėjusį šeštadienį šios riaušės prasidėjo sostinėje ir per keturias naktis išplito kone visoje Anglijoje.

Visoje šalyje buvo areštuota daugiau kaip 1,7 tūkst. žmonių.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė