Iškęsti karščius padeda linas (3)

lino rūbai

lino rūbai

Karštą vasaros dieną nėra nieko geriau nei patogūs, pralaidūs orui ir vėsinantys drabužiai. Būtent tokie yra lininiai apdarai. Linas vertinamas nuo seno. Prieš du šimtus metų kas penktas europiečio dėvimas drabužis buvo lininis. Šiandien linas tapo dar populiaresnis dėl pasaulį apėmusios ekologiško gyvenimo būdo manijos.

Manoma, kad linas yra pats seniausias pluoštinis audinys. Naudoti linus audinio gamybai pradėta daug anksčiau nei vilną – maždaug 5000 m. pr. Kr. Egiptiečiai dar 2000 m. pr. Kr. lino kultūrą bei lininius audinius skambiai vadino suaustu vėju, taip įvardydami geriausias jo savybes – lengvumą, natūralumą ir tvirtumą. Nuo seno iš lino buvo siuvami vasariniai drabužiai.

Šiandien dėvėti drabužius ir aksesuarus, pagamintus iš natūralių, aplinkai nekenkiančių audinių, yra itin populiaru. Moterys pamėgo ilgas ir trumpas linines sukneles, sijonus, plačias palaidines, plono audinio kelnes, lino kostiumėlius.

Linas ypatingas ir tuo, kad karštomis dienomis veikia kaip kondicionierius ir vėsina mūsų kūną, o šaltomis apsupa malonia šiluma. Šio audinio drabužiai beveik nesidėvi. Laikui bėgant linas ne tik stiprėja, bet ir darosi vis baltesnis ir švelnesnis. Iš visų audinių linas sukuria geriausią mikroklimatą odai, yra laidus orui, gerai sugeria drėgmę ir prakaitą. Bene vieninteliai šios medžiagos trūkumai – ji netampri ir greit susiglamžo. Tačiau šiandien šiek tiek susiglamžę lininiai drabužiai itin madingi.

Svarbu ir tai, kad iš lino pasiūti apdarai tinka alergiškiems ir elektros krūviui jautriems žmonėms. Lino audinys ne tik atsparus statiniam elektros krūviui, bet ir per pusę sumažina radiacijos poveikį, apsaugo žmogaus organizmą nuo ultravioletinių spindulių.

Madingi ne tik balti rūbai. Pataria dizainerė Lina Augūnaitė

Šiais metais madingi keli lininių drabužių siluetai. Aštunto dešimtmečio stiliui būdingas pabrėžtas liemuo ir tiesus kirpimas. Šio stiliaus kelnės yra platėjančios, sijonai platūs, o palaidinės – platinančios pečių liniją. Tiesaus silueto suknelės ir palaidinės yra lengvai prigludusios. Tokie drabužiai ypač tinka toms, kurių figūros itin moteriškos. Tiesaus kirpimo ar su vos platėjančiomis klešnėmis kelnės vyrauja tiek klasikiniuose kostiumėliuose, tiek laisvalaikio aprangoje.

Lininių suknelių, sijonų ir kelnių ilgis gali būti nuo vos kelius siekiančio iki ilgo. Populiariausios spalvos – balta ir smėlio. Balta spalva jau tapo vasaros klasika. Tačiau nereikia bijoti ir ryškių lino audinių: šiais metais madingi ir mėlyni, žali, geltoni ar raudoni lininiai drabužiai.

Lino audinys gali būti austas įvairiais raštais. Vertikalios ir horizontalios, siauros ir plonos, vingiuojančios ir tiesios linijos susiduria su apskritimais, rutuliukais, taškeliais, įvairiais gėlių motyvais.

Šviesių spalvų drabužius patariama derinti su ryškiomis, kontrastuojančiomis detalėmis, aksesuarais. Smėlio, pilkus atspalvius siūlau pagyvinti ryškiaspalviais dirželiais, puošniomis gėlėmis, derinti ryškias rankines, skaras. Tamsių spalvų lininiai audiniai atrodo stilingiau, kai jie yra marginti įdomiais raštais.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė