Gabiausi moksleiviai rinksis į Nacionalinės moksleivių akademijos vasaros sesiją Nidoje (0)

Šiemet rugpjūčio 16–26 dienomis jau aštuntus metus Nacionalinėje moksleivių akademijoje (NMA) besimokantys vaikai rinksis į vasaros sesijas Nidoje, kur 9 dalykinėse sekcijose (biochemijos, chemijos, ekonomikos, lietuvių filologijos, fizikos ir astronomijos, informatikos, istorijos, matematikos bei muzikos) gilina savo žinias.

Vasaros sesija – tęstinė Akademijos nuotolinio ugdymo programos dalis, kurioje dirbama su vaikais pagal jų poreikius adaptuotomis programomis. Šioje sesijoje vaikai ne tik mokysis ir semsis žinių savo dalykinėse sekcijose, bet pirmą kartą išbandys jėgas probleminiame turnyre, kur bus ugdomi mokinių strateginio planavimo, atsakomybės valdymo bei verslumo pradmenys.

„Džiugu, kad tradicijos tęsiasi ir šiemet vėl galime sukviesti gabius, talentingus vaikus pabūti drauge, pasisemti žinių bei patirties iš šviesių, didelę patirtį turinčių dėstytojų, mokslininkų, švietimo darbuotojų bei verslo lyderių, kurie su mielu noru prisijungė prie Akademijos veiklos bendram tikslui – Lietuvos vaikų ugdymui“, – kalbėjo VšĮ „Nacionalinė moksleivių akademija“ direktorė Eglė Daunienė.

Šiemet NMA vasaros’11 sesijoje dalyvauja 89 daugiausiai per metus pasiekę akademikai. Sesijoje taip pat pakviesti dalyvauti 2 „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtojai bei 5 mokiniai, atvykę iš Vokietijos mokinių akademijos (vok. „Deutsche Schuler Academie“). Taip pat 10 mokinių šioje vasaros sesijoje dalyvauja projekto „Nacionalinė moksleivių akademija ir Neringos jaunimas” dėka.  Jų mokymąsi sesijoje finansuoja Neringos savivaldybė.

E. Daunienė pabrėžia, kad akademikų pasiekti geri rezultatai tarptautinėse bei šalies olimpiadose, džiugina ne tik pačius mokinius, jų tėvelius bei mokytojus, bet ir NMA bendruomenės narius. Pavyzdžiui, 2010 metais Akademijos moksleiviai laimėjo 12 medalių tarptautinėse olimpiadose, užėmė  97 prizines vietas ir gavo 26 pagyrimo raštus respublikinėse olimpiadose ir konkursuose.

„Didžiuojamės galėdami prisidėti prie išskirtinės Lietuvos vaikų ugdymo įstaigos veiklos, kuri padeda vaikams atskleisti savo talentus. Gera padėti augti žingeidiems, jauniems žmonėms, kurie įkvepia savo noru tobulėti, siekti daugiau, sukurti gražesnį pasaulį. Be to, dalindamiesi žiniomis ir diskutuodami su moksleiviais užsiėmimų metu patys galime tarsi naujai pažiūrėti į aplinkinio pasaulio reiškinius ir savo darbus, kvestionuoti nusistovėjusią pasaulėžiūrą“, – kalbėjo Antanas Danys, generalinio rėmėjo „Swedbank“ valdybos pirmininkas.

Pasak Eglės Daunienės, Akademija su „Swedbank“ bendradarbiauja jau penktus metus. „Partnerystė su „Swedbank“ mums labai svarbi. Juo labiau, kad ji neapsiriboja įvairių sričių banko specialistų paskaitomis moksleiviams, bet prisideda ir prie organizacijos augimo, padėdami formuoti Akademijos plėtros strategiją, rinkodaros ir komunikacijos, lėšų pritraukimo veiklas, kartu kuria ir padeda įgyvendinti novatoriškus projektus. Tokio pobūdžio partnerystė su verslu yra labai svarbi švietimo organizacijoms, siekiant sudaryti geriausias sąlygas gabiems mokiniams semtis žinių iš geriausių šalies bei užsienio specialistų“, –  pabrėžė Akademijos vadovė.

Akademijos vasaros sesijoje paskaitas vaikams skaitys Vilniaus, Kauno technologijos, ISM Vadybos ir ekonomikos, Vilniaus pedagoginio, Vytauto Didžiojo, Lietuvos sveikatos mokslų, Kembridžo universitetų, Biotechnologijos instituto mokslininkai ir dėstytojai.

NMA vasaros’11 sesijos oficialus globėjas – Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus.

VšĮ „Nacionalinė moksleivių akademija“ tai išskirtinė Lietuvoje pelno nesiekianti neformaliojo ugdymo organizacija, nuo 2004 m. užsiimanti gabių ir didelį potencialią turinčių Lietuvos mokinių ugdymu. Nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, gabiausiems mokiniams suteikiamos sąlygos nemokamai mokytis pas geriausius Lietuvos ir kitų šalių mokytojus bei dėstytojus. Šią nuotolinio mokymo mokyklą per 7 veiklos metus baigė virš 1100 jaunuolių, kas antras iš jų – tarptautinės ar šalies olimpiados prizininkas. Programos dalyviai stoja į aukštąsias mokyklas, didelė dalis studijuoja garsiuose užsienio universitetuose (Oxford, Cambridge, MIT, Jacobs ir kt.).

Kategorijos: Lietuvoje, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė