Paminėtas A. Smetonos gimtadienis (1)

Minėjimo dalyviai istorinės Prezidentūros kieme prie paminklo Antanui Smetonai

Minėjimo dalyviai istorinės Prezidentūros kieme prie paminklo Antanui Smetonai

2011 m. rugpjūčio 10 d. įvyko Prezidento Antano Smetonos 137-ųjų gimimo metinių paminėjimas istorinės Prezidentūros kiemelyje, kurį organizavo Lietuvos Sąjūdžio Kauno taryba bei Kovo 11-osios gatvės bendrija. Dalyvavo LR Seimo nariai A. Dumčius, R. Kupčinskas ir G. Songaila; Kauno m. savivaldybės tarybos nariai G. Budnikas ir A. Kurlavičius; Dainavos seniūnijos seniūnas A. Malinauskas, Gričiupio seniūnijos seniūnė Jolanta Žakevičienė, Kauno A. Smetonos gimnazijos bendruomenės atstovai, kauniečiai ir miesto svečiai.

Minėjimo pradžioje sugiedotas Lietuvos valstybės himnas, padėtos gėlės prie A. Smetonos paminklo. Minėjimo dalyviai pasidalijo mintimis apie A. Smetonos veiklą. Minėjimo dalyviai aplankė istorinės Prezidentūros muziejaus ekspoziciją.

Prezidento A. Smetonos gimimo metinės Kaune minimos trečią kartą ir tampa tradicija.

A. J. Greimas rašė: „O kam iš viso Lietuvoje buvo reikalingas Antanas Smetona? – Tam, kad visi, dar net iki šiol, galėtų jį neigti, ir kad jisai, savo pastovumu, galėtų teigti Lietuvos nepriklausomybę“. V. Kavolis, sistemindamas lietuvių tautinio sąmoningumo raidą, vienu iš penkių svarbiausių laikotarpių išskyrė „Smetonišką įsipareigojimą savo valstybei“. O šio laikotarpio įnašu įvardijo valstybingumą ir pasitikėjimą savimi kaip tauta, pajėgiančia save valdyti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Šventės | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė