N.Puteikis. Lietuvos teisininkams viešosios vertybės kenkia? (11)

Naglis Puteikis | asmeninė nuotr.

Naglis Puteikis | asmeninė nuotr.

Nelaimė yra tame, kad tiek R. Šimašius, tiek jo komanda, tiek didžioji dalis Teisingumo ministerijos darbuotojų, kaip ir didelė dalis teisėjų, prokurorų ir kitų teisėsaugininkų dalis nuoširdžiai, dalis – labai pragmatiškai, būtent taip ir galvoja, kaip savo straipsnyje “Naujoji LTSR: Lietuvos technokratinių sraigtelių respublika” (www.tiny.lt/78u9zd) rašo Vladimiras Laučius:  kad būtina depolitizuoti absoliučiai viską, įskaitant ir pačią politiką, ir kad valstybės tarnyboje neturi būti jokio res pulica suvokimo ir klasikinio universitetinio išsilavinimo teikiamų asmenybės brandos pagrindų. Deja,  Lietuvos teisininkų dauguma būtent tokiomis tiesomis ir vadovaujasi:  neva valstybės gyvenimui užtenka vien tiktai mechaninio – teisinio reguliavimo, ir jokiu būdu nereikia teisėje naudoti jokų vertybinių kategorijų, nes jos neva iškreipia teisę ir tokiu būdu trukdo valstybei funkcionuoti.

Ir tai jau 21 metus labai sėkmingai mums perša Laisvosios rinkos institutas, kurio vadovu ilgai dirba tas pats R. Šimašius. Todėl jis ir dabar taip ramiai ir reaguoja
– “o kas čia atsitiko? Paprašė , pažiūrėjom pagal sutartį – viskas priklauso, tai ir davėme, o jei SEB-as neduoda, tai priversime per teismą, ir teisėja su analogišku mąstymu priėmė būtent tokį sprendimą – kaip mechaniniai sraigteliai tiek R. Šimašius, ir visa Teisingumo ministerija ir teisėja.

Bet šiame mechanizme yra išlygų: neabejoju, kad jei būtų reikėję duoti tokius duomenis, pvz. apie tos pačios Laisvosios rinkos instituto vadovus, ši mechaninė sraigtelių armija tuos pačius teisinius argumentus jau būtų naudojusi ne duomenims perduoti, o atvirkščiai – saviems apginti. Ir tai nė kiek jų netrikdo, nes Laisvosios rinkos institutas nesislėpdamas perša nuomonę, kad teisė pirmiausia skirta galingiems ir turtingiems apginti.

Tą Laisvosios rinkos institutą ir finansuoja tie patys galingiausi ir turtingiausi – monopolininkai ir pan., žr. rėmėjų sąrašą ČIA.

O buvęs šio instituto vadovas R. Šimašius jiems skolingas neliko: Teisingumo ministerijos iniciatyva pirmiausia dėl neva taupymo (kiek sutaupė? 100 tūkstančių?) buvo panaikinti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos filialai apskričių centruose. R. Šimašius į klausimą, kaip pensininkams apsiginti nuo monopolininkų (privačių namų valdų, prekybos centrų savavaliavimų ir pan.) be tokių filialų, atsakė – susitvarkys elektroniniu paštu, arba atvažiuos į Vilnių (“neturite duonos? Tai valgykite pyragus”).

Arba bankų Lietuvoje imami iš pensininkų iki 3 litų mokesčiai už atsiskaitymus su komunalinių įmonių tiekėjais? Kur ES tai yra? Bet čia, Lietuvoje, Teisingumo ministerija užuot gynusi teisingumą, elgiasi priešingai – kaip koks LLRI,  kaip tvirtovė saugo tokį amoralų bankinių monopolijų susikurtą didžiulį bankų pelno šaltinį.

Todėl R. Šimašiaus ir Co  YPAČ UOLŪS veiksmai išduodant Baltarusijos piliečio bankinius duomenis Baltarusijos spec. tarnyboms (beje, nesant  Baltarusijos teismo sprendimo, o tai jau tos pačios sutarties su Baltarusija   pažeidimas) yra logiška ligšiolinio mūsų teisėsaugos ir monopolininkų atstovų raidos per pastaruosius 20 metų rezultatas.

Kokios išeitys, ką daryti?

Pirmiausia atstatydinti R. Šimašių ir tuos, kurie LABAI UOLIAI ir labai greitai stengėsi išduoti privataus asmens duomenis neturėdami tam nei Lietuvos, nei Baltarusijos įsiteisėjusių teismų spredimų (pastaruoju atveju remaintis būtent tarpvalstybine sutartimi Lietuvos Teisingumo ministerija net negalėjo pradėti keiptis į Lietuvos bankus).

Antra – uždaryti sąskaitas ir nutraukti bet kokius ryšius su bankais DnB NORD LT ir SEB LT, kurie negynė vienos iš europinių vertybių – asmens duomenų ELEMENTARIOS apsaugos.

Trečia  apie tai diskutuoti. Nes karaliai (Lietuvos teisininkai, monopolijos, LLRI ir pan.) labai bijo, kad daugės  sakančių ir rašančių, kad tie karaliai nuogi. O tai jiems ir pirmiausiai visai visuomenei būtų labai į sveikatą.

Ir be abejo dar labai būtina kuo greičiau visuomenininkams įsteigti Viešo intereso gynimo institutą tam, kad galima būtų nors truputį atsverti kol kas netrikdomą absoliutų Laisvosios rinkos instituto dominavimą viešojoje erdvėje.

P.S.: o ką tos Laisvosios  (laukinės?) rinkos instituto taryboje veikia „Marijos radijo” programų direktorius, Kauno Šv. apašt. Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos kunigas kun. dr.  ir Lietuvos katalikų mokslo akademijos Centro valdybos pirmininkas doc. dr. Paulius Subačius?
Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė