Už tautinio jaunimo šmeižimą A. Kubilius susilaukė Rusijos užsienio reikalų ministerijos komplimentų (26)

Rusijos valstybiniai simboliai, www.mid.ruRusijos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir spaudos departamentas penktadienį paskelbė komentarą apie Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos liepos pabaigoje organizuotą stovyklą Dieveniškėse. Komentare kartojami Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus pareiškime paskleisti tiesos neatitinkantys teiginiai, o pats A. Kubilius giriamas už tai, kad pasmerkė veiksmus, „kurie griauna tarpusavio pasitikėjimą ir skatina tautinę neapykantą“.

Anot Rusijos užsienio reikalų ministerijos, LTJS surengta stovykla Dieveniškėse, „tautinių mažumų kompaktiškai gyvenamoje vietoje“, neva kėlė nacionalistinius šūkius „Lietuva lietuviams“ ir „apsivalymas nuo slavų ir germanų kalbų“, ir tai, esą, „liudija, kad šioje šalyje stiprėja ksenofobija ir rasistinės nuotaikos“.

Lietuvai pirmininkaujat Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai, anot Rusijos URM, Lietuvos „žmogaus teisių situacija turi būti ypatingo dėmesio centre“ ir valstybė turi „rodyti nekompromisinės kovos su bet kokiomis ksenofobijos ir rasizmo apraiškomis pavyzdį“.

Tačiau oficialusis Vilnius esą elgiasi dviprasmiškai: „Iš vienos pusės, ministras pirmininkas A. Kubilius, įvykus faktui, pasmerkė veiksmus, „kurie griauna tarpusavio pasitikėjimą ir skatina tautinę neapykantą“, iš kitos – nebuvo imtasi jokių prevencinių priemonių“. Rusijos URM piktinasi, kad renginys gavo valstybės piniginę paramą ir, kaip ir A. Kubilius, stebisi valstybės pareigūnų dalyvavimu „šioje odiozinėje akcijoje“.

Rusijos URM šiuos reiškinius sieja su pastaruoju metu pasireiškiančiu noru „peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo rezultatus“ ir savo samprotavimus baigia deklaruodama įsitikinimą, kad „jokie kompromisai, jokie nuolaidžiavimai tokio pobūdžio pažiūroms ir nuotaikoms neleistini“.

Savo ruožtu A. Kubilius pernai kovo mėn., vykdamas su oficialiu vizitu į Maskvą, buvo išreiškęs optimistinę nuomonę, kad Rusijoje žengiami „žingsniai link tam tikro objektyvesnio požiūrio į istoriją ir į toje istorijoje įvykusius skaudžius dalykus, ir į nusikaltimus. Tai leidžia tikėtis, kad bus galima vis racionaliau kalbėtis ir apie mūsų tarpusavio istorijos puslapius, ir kaip į juos turėtume žvelgti, ir kaip turėtume vertinti ir kokių ieškoti žingsnių, kad tarpusavio supratimo būtų daugiau“.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė