Pajūryje juoksis visa Lietuva! (0)

Apolonija Zizirskienė

Apolonija Zizirskienė

Tęsiant tradiciją rugpjūčio 12 – 14 d., rengiamas 13-asis humoro festivalis “JUOKIS” pajūryje”.

Koncertai vyks:

– rugpjūčio 12 d., penktadienį, 18 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre,
– rugpjūčio 13 d., šeštadienį, 19 val. Salantų kultūros centre (Kretingos r.),
– rugpjūčio 14 d., sekmadienį, 19 val. Kretingos kultūros centre.

Naujas programas rodys 5 humoro kolektyvai, atvykstantys iš Dzūkijos, Suvalkijos ir Aukštaitijos. Žemaičių garbę gins humoristas Vaclovas Vičius (skuodiškis) iš Vilniaus. Koncertus paįvairins sudegusio teatro artistė Apolionija Zizirskienė.
Dzūkijai atstovaus du garsūs kolektyvai iš Varėnos rajono: „Spanguolė“ iš Marcinkonių (vad. Rimutė Avižinienė, Natalja Čaplikienė) ir MTV iš Matuizų (vad. Irena Čeplikienė). Marcinkoniškiai programoje „S.O.S“ su graudžia ironija žvelgs į mažo žmogaus pastangas kaip nors išgyventi, o „Matuizų televizija“ juoksis iš moterų pastangų bet kokia kaina surasti savo laimę. Abu dzūkų kolektyvai džiugina originaliais scenarijais, raiškia, šaržuota vaidyba.

Iš Suvalkijos atvyks taip pat du kolektyvai. Estrados teatras KANAPA iš Šakių r. Kudirkos Naumiesčio (vad. Laima Mockevičienė) pristatys „Stebuklingą kėdę“ – linksmų istorijų pynę, kurios atsitinka, kai žmogus pradeda kalbėti tai, ką galvoja… 0 2 iš Vilkaviškio policijos komisariato (vad. Jonas Pranas Paspirgėlis) – vienintelis kolektyvas Lietuvoje, kuriame juokauja vien pareigūnai. Programoje „Gyvenimo grimasos“ juokiamasi iš žmonių (tarp jų – ir policininkų) perdėto turto bei garbės troškimo. Suvalkiečiai išsiskiria ansambliškumu, muzikalumu ir santūriu, kultūringu humoru.

Aukštaitijos atstovai festivalyje – šių metų „Juokio“ šventės atradimas – „SubMarinai“ iš Joniškio žemės ūkio mokyklos (vad. a.a. Vanda Šalkauskienė). Šis studentų kolektyvas rodys „Smegenėlių e-migraciją“ – skaudžiai ironišką programą, kurioje rodomos jauno žmogaus pastangos susivokti šiame vis žiaurėjančiame pasaulyje. Jaunieji artistai stebina ne tik aktoriniu meistriškumu, bet ir pilietiškumu, atvirumu, nuoširdumu.

Taigi, juoko bus ne tik daug (koncertas truks daugiau nei 2 val.), bet ir įvairaus. Vieni kolektyvai labiau akcentuos politines ir socialines aktualijas, kiti juoksis iš amžinųjų žmogaus ydų ir silpnybių.

Nors festivalis 13-asis, bet rengėjai tikisi, kad jis bus laimingas, kad žiūrovai gausiu apsilankymu ir karštais plojimais paliudys, jog pamario žmonės moka ne tik dirbti, bet ir juoktis.

Juokimės kartu!

Kategorijos: Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė