Dar vienas Jupiterio lankytojas (0)

NASA pav.

NASA pav.

NASA kosmoso agentūra sėkmingai išsiuntė nepilotuojamą zondą „Junona“ tyrinėti didžiausios Saulės sistemos planetos. Kosminis aparatas Jupiterį turėtų pasiekti 2016 metais ir suktis apie ji vienerius metus. „Junona“ taps toliausiai veikiančia tyrimų stotimi, kurios gyvybingumą aprūpins tik saulės baterijos.

Daugiau nei penkis kartus toliau nuo Saulės nei Žemė besisukanti planeta gauna 25 kartus mažiau energijos, todėl  1,1 mlrd. JAV dolerių kainavęs projektas turės 3 didžiulius saulės baterijų masyvus, sudarytus iš 18000 fotoelementų bei niekada nepanirs į Jupiterio metamą šešėlį.

Per vienerius metus, tiek laiko turi trukti dujinės planetos tyrimai, zondas apskries ją 33 kartus. Misijos tikslas – išsiaiškinti, kaip vyko Jupiterio formavimas ankstyvoje Saulės sistemoje. Taip pat mokslininkus domina Didžioji raudonoji dėmė – milžiniškas, kelis šimtmečius astronomų stebimas atmosferos darinys.

Tai jau antroji tokia misija NASA „New Frontiers“ projekte. Pirmosios misijos metu 2006 metais į Plutoną buvo išsiųstas „New Horizons“ zondas, kuris tikslą turėtų pasiekti jau po ketverių metų.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė