FC „Baltai“ – futbolas ir lietuvybė (3)

Vienybės ratas

2007 metų gegužės 11 dieną Kaišiadoryse įkurta asociacija – Futbolo Centras „Baltai“. Šis sporto klubas nuo pirmų dienų išsiskyrė savo tikslais. Siekiama ne tik sportinių rezultatų, bet ir puoselėti lietuvybę, tradicijas, kultūrą.

Futbolas ir Lietuvybė         

Jau pats klubo pavadinimas leidžia tikėtis, kad kažkokių sąsajų su tautiškumu čia yra. Žinoma, kartais nutinka taip, kad gražiu pavadinimu viskas ir užsibaigia. Tačiau ne FC „Baltai“ atveju. Centras, kurio moto yra „Futbolas ir Lietuvybė“ kasmet rengia dvi tradicines tautines šventes. Mindaugo karūnavimo dieną liepos 6-ąją ir Baltų vienybės dieną rugsėjo 22-ąją, kurios metu ant kalvos deginamas vienybės laužas.

Baltų vienybės diena prie laužo

Prieš kiekvienas rungtynes žaidėjai, o svarbiausiomis progomis ir per Baltų vienybės dieną – visi dalyviai sušunka klubo šūkį „Protas, ryžtas ir vienybė. Baltai“. FC „Baltai“ herbe pavaizduotas veidas simbolizuoja lietuvį, koks turi būti siekiamybė kiekvienam nariui – stiprų, protingą, valingą, teisingą.

Centro sąsajos su lietuvybe neliko nepastebėtos žmonių. Klubo nariais tapo ir tie, kurie su sportu ar konkrečiai futbolu iš esmės neturėjo nieko bendro. Tačiau juos patraukė raudonai baltų (klubo spalvos) patriotiškumas, įvairiapusiškumas, kai kartu su sportu užsiimama kultūrine veikla.

Jau trejus metus futbolininkus palaiko „Baltų Fanai“. Ant didžiosios jų vėliavos, pakabinamos per kiekvienas vyrų komandos rungtynes, nupieštas lietuvio iš FCB herbo veidas, Lietuvos trispalvė ir užrašyta „FC Baltai lietuviams“. Tai – savotiška žinia visiems tautiečiams, kad jie yra labai laukiami šiame klube.

Keliolika FC „Baltai“ narių, tarp kurių yra klubo vadovų, žaidėjų, o daugumą sudaro sirgaliai, aktyviai dalyvauja patriotinėje veikloje. Kovo 11-osios eitynėse Vilniuje kaišiadoriškiai šiemet nešėsi ir klubo vėliavą, dalyvavo Sausio 13-osios eisenoje su deglais.

Futbolo akimirka

Internetinė svetainė www.fcbaltai.lt yra viena kokybiškiausių Lietuvos futbole. Joje yra ir skyrelis „Lietuviškumas“, kuriame rasite aprašymus tokiomis temomis kaip „Žalgirio mūšis“, „Romas Kalanta“, „Baltų genetinis ir antropologinis tipas“, „Vytis“ ir pan.

Kaip sekasi?

Iš vienos pusės klubui sekasi šauniai. Kaišiadorių rajone „Baltai“ puikiai žinomi, į rungtynes susirenka sąlyginai daug žiūrovų. Apie populiarumą ir aktualumą daug pasako ir faktas, kad mūsų šalyje praktiškai nėra analogų, kad tokio dydžio miestelio komandą palaikytų organizuota fanų grupė. Su vėliavom, skanduotėm, atributika ir išvykomis. „Baltai“ daug dėmesio skiria kontaktui su žmonėmis. Nes norima ne tik žaisti futbolą dėl savęs, bet ir būti socialiniu reiškiniu. Gausioje klubo atributikoje yra šalikai, marškinėliai, puodeliai, gairelės ir t.t. Nuo šių metų „Baltai“ turi ir klubui sukurtą dainą.

Vaikų turnyras "Žiogelis"

Tačiau žvelgiant iš kitos pusės, yra ir didelių problemų. Ypač daug rūpesčių kelia du piliečiai, dirbantys Kaišiadorių sporte, kurie „Baltus“ mato tik kaip nereikalingus konkurentus ir veikia nešvariais metodais.

Deja, klubui trūksta lėšų. Beveik visas jas sudaro du šaltiniai – 2% parama, kurią skiria klubo nariai ir jam prijaučiantys žmonės bei projektinė veikla. Tuo tarpu savivaldybė, rėmėjai klubui, kuris rengia devynis tradicinius renginius, sportine veikla užima beveik 100 žmonių, dėmesio beveik neskiria.

„Baltai“ – patriotams, patriotai – „Baltams“

Futbolo Centro „Baltai“ nariai drąsiai deklaruoja, kad yra tautininkai. Dėl to, kad klubas puoselėja lietuvybę, į jo veiklą įsijungia patriotiškai nusiteikę žmonės. Žinoma, norėtųsi, kad jų gretos vis gausėtų. Juk „Baltų“ vizijoje klubas matomas kaip vieta, kurioje susirenka patriotai – vieni žaisti, kiti juos palaikyti, o svarbiausia – būti kartu, bendraminčių rate. Tas buvimas kartu stiprina ir skatina siekti vis didesnių tikslų.

Klubas turi 98 užsiregistravusius narius, virš 550 gerbėjų socialiniame tinklalapyje Facebook, apie 120 reguliariai „Baltų“ veikla užsiimančių žmonių. „Baltams“ svarbu, kad klubo idėjoms, tikslams pritariantys lietuviai taip pat prisijungtų prie klubo. Nesvarbu – gyvenate Kaišiadorių rajone ar Vilniuje, Šiauliuose, Utenoje, gal net Londone. Nesvarbu – esate didelis futbolo mėgėjas ar nelabai ką žinote apie šią sporto šaką. Svarbiausia, kad Jums būtų svarbu tai, kas svarbu yra šiame patriotiškame sporto klube.

Tad susisiekite su mumis. Tai galite padaryti elektroniniu paštu fcbaltai@yahoo.com, užėję į oficialią FC „Baltai“ svetainę www.fcbaltai.lt pamatysite ir kitus kontaktus, baltus rasite Facebook tinklalapyje.

Jei tiesiog pasakysite gerą žodį, mums bus malonu. O jei nuspręsite palaipsniui įstraukti į klubą rimčiau, bus dar geriau. Laukiame visų – galite palaikyti „Baltų“ komandas, dalyvauti renginiuose, patys žaisti už klubą (nors visus ketverius metus didžiuojamės, kad „Baltuose“ žaidžia tik Kaišiadorių rajono gyventojai, į savo gretas priimtumėm ir klubui lojalius futbolininkus iš kitų miestų), paremti klubą, jei turite galimybių. Variantų, kaip įstraukti į veiklą, yra daug. Svarbu, kad būtų noras.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė