Saulės aktyvumas didėja (0)

Mūsų gimtoji žvaigždė šiuo metu rodo aukščiausią aktyvumą nuo praeitų metų, kai pasibaigė jos 11 metų ciklo mažiausio aktyvumo periodas. Vienu metu astronomai buvo sunerimę, kad Žemėje prasidės mažasis ledynmetis, kuris, kaip manoma, lėmė Žemės globalinį atšalimą praeitame tūkstantmetyje. Nerimo priežastimi buvo per ilgai užsitęsęs ramusis periodas, bet dabar, kaip matome „SOHO“ kosminės observatorijos nuotraukoje, Saulė tiesiog „kunkuliuoja“. To aktyvumo indikatorius yra vadinamosios tamsiosios dėmės. Kuomet Saulė rami, jos paviršiuje dėmių gali ir visai nebūti, o kai aktyvi – dėmių dydis siekia Žemės skersmenį.

Nuotraukoje matomos dėmės į kosmosą (taip pat ir Žemės kryptimi) išsviedė Saulės radioaktyviųjų dalelių srautus, todėl šiomis dienomis (rugpjūčio 4–6 d.) yra didelė tikimybė Žemėje pamatyti Šiaurės pašvaistes. Žinoma, kad ryškiausiomis pašvaistėmis gali gėrėtis arti ašigalių gyvenantys žmonės, bet išlieka reali galimybė pamatyti švytinčias dangaus skraistes ir Lietuvos padangėje, juolab kad ir orai tam bus palankūs.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Mokslas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė