G. Songaila įteikė paklausimą A. Kubiliui dėl paskleistos dezinformacijos (14)

Gintaras Songaila | J.Vaiškūno nuotr.

Gintaras Songaila

Šiandien Seimo narys Gintaras Songaila išsiuntė paklausimą Ministrui pirmininkui dėl šių metų liepos 29 d. išplatinto jo pranešimo. Parlamentaras kategoriškai nesutinka su pranešimo teiginiais, kad liepos 27–31 d. Dieveniškėse vykusi Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos stovykla „Mūsų šaknys – baltai“ skatino tautinį nepakantumą, juo labiau, kad šiame pažintiniame renginyje dalyvavo įvairių tautybių dalyviai įskaitant ir pačius Dieveniškių krašto gyventojus.

G. Songailos nuomone, šis Vyriausybės vardu išplatintas premjero pareiškimas verčia sunerimti, ar laikomasi Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintų teisinės valstybės principų ir demokratinės santvarkos taisyklių.

Parlamentaras įsitikinęs, kad Ministras pirmininkas pasikliovė klaidingomis žiniasklaidos paskleistomis žiniomis, neva stovykloje buvo grasinama „ūkišku muilu išplauti burną“ kalbantiems slavų ir germanų kalbomis, nors stovyklos dalyviai tik buvo raginami nesikeikti, o jei taip atsitiktų – viešai išsiplauti burną.

G. Songaila įsitikinęs, kad baltiškajai kultūrai skirta stovykla visiškai neadekvačiai buvo susieta su tragiškais įvykiais Norvegijoje. Negana to, Vyriausybės vadovas kvestionuoja valstybės pareigūnų teisę dalyvauti legaliuose ir netgi valstybės remiamuose renginiuose. Neaišku, ką įtartina ir nepriimtina premjeras mato Lietuvos valstybės vėliavos pagerbime, vėliau iškeliant ir legaliai veikiančių stovyklos organizatorių vėliavą, o taip pat kokiu pagrindu jis reikalauja statutinių pareigūnų ir valstybės struktūrų vadovų pasiaiškinimų.

„Ar nemanote, kad padorumas įpareigoja Jus viešai paneigti tikrovės neatitinkančias žinias ir išplatinti teisingą informaciją?“, – teigiama G. Songailos paklausime.

Šiandien įvykusioje spaudos konferencijoje Seime G. Songaila, Nepriklausomybės akto signataras Audrius Rudys ir kiti konferencijos dalyviai teigė, kad Vyriausybės vadovas tik tokiu būdu gali atitaisyti žalą, kurią padarė piliečiams, o taip pat tarptautiniu mastu ir visai valstybei.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė