A. Kubilius raginamas atšaukti dezinformaciją apie jaunimo stovyklą Dieveniškėse (12)

Spaudos konferencija Seime

Spaudos konferencija Seime

Šiandien Seime įvyko spaudos konferencija dėl melagingų pranešimų, kurie buvo platinami žiniasklaidoje apie praėjusią savaitę Dieveniškių krašte įvykusią jaunimo stovyklą.

Spaudos konferencijoje dalyvavo Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka, jaunimo stovyklos dalyvė Aušra Kudirkaitė, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras Audrius Rudys, Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus, koordinacinės tarybos pirmininko pavaduotojas plk. ltn. Vytautas Čepukas, Seimo narys Gintaras Songaila.

Spaudos konferencijoje Seimo narys trumpai apžvelgė situaciją Lietuvoje po Norvegijos įvykių ir atkreipė dėmesį į mėginimus “ieškoti Breiviko pasekėjų” Lietuvoje, ieškant sau politinės naudos ar dėl kitų tikslų. Jis apgailestavo ne tik dėl žiniasklaidos “anties”, kuri buvo išplatinta apie tradicinei baltų kultūrai skirtą jaunimo stovyklą Dieveniškėse, bet ir premjero Audriaus Kubiliaus pranešimą, kuris buvo išplatintas nepatikrinus faktų. G. Songailos manymu, premjeras turėtų ištaisyti šią klaidą, kitaip mūsų pačių Vyriausybė visam pasauliui bus apšmeižusi ir savo piliečius, ir visą valstybę, “esą štai ir mes turime Breiviko pasekėjų”.

Vienas iš stovyklos organizatorių Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas J. Panka ir stovyklos dalyvė A. Kudirkaitė papasakojo apie stovyklą, pakomentavo konferencijos dalyviams išplatintas jos programą ir taisykles. J. Panka patvirtino, kad stovykloje dalyvavo įvairių tautybių dalyviai, vietinis jaunimas sudarė apie trečdalį dalyvių, todėl jis išreiškė nuostabą dėl Ministro  pirmininko mestų kaltinimų, kad esą šioje stovykloje buvo kurstoma tautinė nesantaika. Jis tvirtino,   kad buvo kaip tik atvirkščiai: “Jau antrus metus bendraujame su šio krašto žmonėmis ir manau, kad turėtų būti bendraujama dar daugiau, kad nebūtų nesantaikos tarp Lietuvos piliečių”.

Plk. ltn. V. Čepukas pristatė ir pakomentavo 21 nevyriausybinei organizacijai atstovaujančios koordinacinės tarybos viešą pareiškimą dėl melagingos informacijos apie Dieveniškių jaunimo stovyklą.  Jis paaiškino, kad statutiniai pareigūnai turi teisę naudotis visomis pilietinėmis teisėmis, jei nepažeidžia statutų, o Dieveniškių stovyklos atveju nėra pagrindo kalbėti apie kokius nors pažeidimus.

Nepriklausomybės akto signataras A. Rudys priminė Lietuvos Respublikos konstitucines nuostatas, kurios įtvirtina Lietuvą kaip nacionalinę valstybę. Jis taip pat priminė, kad Konstitucija buvo priimta visų piliečių referendumu. Jo manymu, iš šios istorijos eskalavimo matome, kad yra priešprieša tarp jėgų, kurios nori išsaugoti ir sustiprinti nacionalinę valstybę, ir tų, kurie nori ją pakeisti kažkuo kitu. A. Rudys taip pat pareiškė, kad lietuvių tautai, skirtingai nei didesnėms tautoms, tai gali būti pražūtinga.

A. Rudys kreipėsi asmeniškai į premjerą, ragindamas atšaukti tiesos neatitinkančius pareiškimus ir pradėti tarnybinį patikrinimą dėl asmenų, kurie prisidėjo prie nepatikrintų faktų platinimo Vyriausybės vardu. Savo ruožtu Seimo narys G. Songaila  informavo, kad šiandien pateiks oficialų Seimo nario paklausimą, ar premjeras neketina ištaisyti klaidos. Jis išreiškė viltį, kad p. A. Kubilius neįsirašys į garbę praradusių asmenų galeriją.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė