Kviečia „Sutartinių ramuva“ (nuotraukos) (5)

Rugpiūčio 8-13 dienomis vyks Lietuvos ramuvų sąjungos rengiama jaunimo etnokultūros stovykla „Sutartinių ramuva“. Švenčionių rajone Dvarciškiuose vyksiančioje stovykloje jaunimas susipažins su įvairiomis tradicinės kultūros sritimis tačiau svarbiausia stovyklos tema bus – pačius seniausius mūsų tautos dvasinius klodus išsaugojusios sutartinės. Paskaitas apie sutartines skaitys ir jas giedoti jaunimą mokys žymiausios sutartinių tyrinėtojos daktarės Daiva Račiūnaitė-Vyčinienė ir Dalia Urbanavičienė. Su baltų kultūros gelmėmis jaunimą supažindins žinomi baltų kultūros filosofijos  ir mitologijos tyrinėtojai – dr. Dainius Razauskas ir Jonas Vaiškūnas.

Kaip ir ankstesnėse stovyklose bus mokomasi tradicinių žalvario darbų, juostų rišimo, riešinių nėrimo, marškinių siuvimo, dainų, šokių ir grojimo tradiciniais muzikos instrumentais. Stovyklautojai galės pasigaminti kankles bei būgnus.

Giedant sutartines vyks ir kitas kūrybinis vyksmas – stovyklos dalyviai riš sutartinių sodą – sutarimo ir darnos ženklą. Sutartinių sodas bus kuriamas pagal aukštaitiškus papročius.

Stovyklos pabaigoje bus švenčiama Žolinių šventė. Šventę skambant sutartinių giesmėms didysis sutartinių sodas bus iškabintas Romuvos šventovėje.

Jonas Trinkūnas, vienas iš kasmetinės jaunimo stovyklos rengėjų primena jog Lietuvos Ramuvų sąjunga yra pirmoji visuomeninė organizacija, pradėjusi rengti etnokultūrines stovyklas.

„Ramuvos stovyklos yra rengiamos nuo 1989 metų. Kasmet stovykloje svečiuojasi ir kaimyninių šalių jaunimas. Šiemet taip pat laukiame svečių iš Latvijos, Baltarusijos, Belgijos“ – Sako J.Trinkūnas.

„Sutartinių ramuvos“ stovyklai dalinę finansinę paramą yra skyręs Lietuvos kultūros fondas. Daugiau žinių apie būsimą stovyklą galite rasti Lietuvos romuvos internetinėje svetainėje www.romuva.lt .

Žiūrėkite Vytenio Leko nuotraukas iš Ramuvos stovyklos 2010 m.:

Kategorijos: Etninė kultūra, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė