Rugpjūčio pagaigoje Anykščiuose – ketvirtasis „Purpurinis vakaras“ (1)

Rugpjūčio 26-27 dienomis vyksiantis nacionalinis bardų festivalis išeis už įprastų dainuojamosios poezijos festivalio rėmų. Jo lankytojai bus kviečiami ne tik klausytis koncertų, vyks įvairios pramogos, susitikimai, spektakliai. Įvadinis koncertas nusikels į Vilnių – rugpjūčio 24 d. klube „Artistai“ kompozitorius ir atlikėjas Andrius Kulikauskas bei svečias iš Šiaurės Airijos Denisas McLauglinas atliks festivaliui sukurtą kompoziciją. Tuo tarpu, kaip skelbiama festivalio organizatorių VšĮ „Bardai LT“ svetainėje, pirmasis vakaras Dainuvos slėnyje bus persmelktas jaunatviška dvasia. Jo metu pasirodys bardiškos muzikos keliu tik pradedantys eiti atlikėjai bei nacionalinio dainuojamosios poezijos konkurso laureatai kartu su aktoriumi, dainų autoriumi ir atlikėju Andriumi Kaniava.

Koncertui pasibaigus, festivalio programa nenutrūks. Anykščių koplyčioje bus rodomas pagal jono Biliūno laiškus sukurtas spektaklis „Jis ir ji“, kurį pristato aktorė bei režisierė Birutė Mar ir aktorius Aleksas Kazanavičius, o Dainuvos slėnyje bus tęsiama pernai užgimusi tradicija rodyti gerą kiną – visą naktį dalyviai galės praleisti su Vytauto V. Landsbergio, Giedrės Žičkytės, Gelos Kandelaki režisuotais filmais.

Antrąją dieną nuo pietų vyks įvairios intelektualinės pramogos – nuo  stalo žaidimų iki poezijos mįslių. Jauniausi festivalio lankytojai Sakralinio meno centre galės klausytis Vytauto V. Landsbergio skaitomos pasakos „Rudnosiukas“.

Tradiciniame festivalio pabaigos koncerte pasirodys tiek gerai žinomi atlikėjai Gediminas Storpirštis, Virgis Stakėnas, Aidas Giniotis, Saulius Bareikis ir Andrius Kulikauskas, tiek jaunesnės kartos bardai Ieva Narkutė, Eglė Sirvydytė, „Saulės broliai“, Mantas Zemleckas, Kamilė Gudmonaitė, Justė Mykolaitytė ir daugelis kitų.

Pirmasis „Purpurinis vakaras“ surengtas 2008 m., siekiant įprasminti Vytauto Kernagio atminimą. Šįmet festivalis skirtas maestro 60-mečiui, ir nuo tradicijos kasmet renginį sieti su lietuviškos dainuojamosios poezijos tėvu nebus atitrūkta.

Daugiau žinių rasite www.bardai.lt

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė