LDK kunigaikščio šauklys vilniečius pradžiugins žinia apie mažėjančius mokesčius (5)

ŠauklysLiepos 31 d. kaip jau įprastą kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį Valdovų rūmų paramos fondas pratęs gegužės 29 d. pradėtą ir jau septintus metus rengiamą teatralizuotą ceremoniją su šaukliais, muzikantais ir riterių kovomis. Vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami atvykti  į Katedros aikštę, prie Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ir paminklo Valdovui Gediminui.

Liepos 31 d. paskutinį sekmadienį įprastu laiku nuo 14.00 val. šauklys vėl praneš miestelėnams bei miesto svečiams primirštas, bet svarbias ir įdomias mūsų istorijos naujienas. Šį kartą šauklys skelbs 1502 m. LDK  Didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Aleksandro Jogailaičio (1492-1506) žinią apie Vilniaus miestiečių atleidimą nuo tiltų mokesčio. Šį teatralizuota ceremonija visus penkiolikai minučių nukels į Valdovo Aleksandro Jogailaičio laikus, kai švęsdamas valdymo dešimtmetį jis nusprendė Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams dovanoti įsimintiną dovaną – atleisti nuo tiltų mokesčio, renkamo į dvaro iždą.

Šių vaidinimų tikslas ne tik priminti Lietuvos istorijos įvykius, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į valstybės pasididžiavimą – atkurtus Valdovų rūmus, skleisti žinias apie juos bei rodyti rūmų tradicijas.

Teatralizuotas ceremonijas Katedros aikštėje prie Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų sumanė Valdovų rūmų paramos fondo steigėjas, fizikas, rašytojas Kazys Almenas. Jis kartu su rašytoja Renata Šerelyte parašė visas šauklio kalbas. Istoriniu ceremonijų kontekstus parengė istorikas Tomas Baranauskas, muziką sukūrė kompozitorius Teisutis Makačinas, kostiumus – Rūta Guzevičiūtė. Ceremonijos šauklio vaidmenį atlieka aktorius Darius Rakauskas, muzikinei daliai vadovauja muzikologas, Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis.

Valdovų rūmų paramos fondas buvo įsteigtas 2000 m. ir skirtas garsinti bei remti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimą.

Teatralizuotos ceremonijos šiemet dar bus surengtos rugpjūčio 28 ir rugsėjo 25 dienomis.

Kategorijos: Istorija, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė