Bičių dievas Bubilas kviečia bičių gerbėjus ir medaus mėgėjus (5)

BitėLiepos 28-31 d. Vilniaus Kalvarijų turguje šurmuliuos bičių ir medaus gerbėjai. Šiomis dienomis Kalvarijų turgavietės Okeano pastate – ūkininkų turgelyje vyks medaus šventinis renginys –„Jus kviečia BUBILAS“.

Šiuo renginiu siekiama skatinti kokybišką-ekologišką bičių produktų  vartojimą ir priminti bei puoselėti senas lietuviškas tradicijas.

Šventėje bus skaitomos pažintinės paskaitos, vyks apmokymai kaip auginti ir prižiūrėti bites. Bus surengtas vaikų piešinių konkursas, žaidžiami žaidimai, galima bus nusifotografuoti su bitininko apranga…

Liepos 30 d. nuo 12 iki 13 val. bitininkas docentas A. Amšiejus atsakinės į šventės dalyvių klausimus apie bites ir jų auginimą.

„Bubilas – medaus ir bičių dievas, kurį žmonės garbindavo sėdėdami prie krosnies. Žynys laikydavo rankoje naują indą, pilną medaus, baigęs maldas, garsiai sušukdavo, tą indą trenkdavo į krosnį, kad subyrėtų į šukes ir prašydavo Bubilą, kad bitės gausiai spiestų. Bubilas su Austėja sudarė bičių dievų porą. Bites ir medų globojo Austėja, o tranus ir midų – Bubilas. Jei net negirdėjai apie Bubilą, ateik ir susipažinsi… jis visai nieko vyrukas…“ – sako šventės rengėjai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė