G.Songaila: Kol vadovauja A.Kubilius ir jo aplinka, tautinės vertybės bus tik manipuliacija TS-LKD rinkėjais (41)

Gintaras Songaila | J.Vaiškūno nuotr.

Gintaras Songaila

Tinklapis Patriotai.lt kalbina Lietuvos Respublikos Seimo narį Gintarą Songailą.

Patriotai.lt: Birželio 19 dieną tautininkai nusprendė pasitraukti iš Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir atkurti Tautininkų sąjungą. Pasak žiniasklaidoje pasirodžiusių pranešimų, TS-LKD priežiūros komitetas paskelbė, kad šie nutarimai priimti neteisėtai. Taip pat buvo nurodyta, kad iš 356 frakcijai priklausančių tautininkų tik 37 pareiškė norą trauktis. Galbūt dalis tautininkų, balsavusių už atsiskyrimą, tiesiog norėjo dar labiau paspausti TS vadovybę, bet neketina palikti šios partijos?

Gintaras Songaila: Viščiukus rudenį skaičiuoja. Bet manau, kad tautininkų TS-LKD frakcijoje liks mažiau kaip šimtas. Visa ši propaganda vasaros viduryje reikalinga tik tam, kad TS-LKD vadovybei nereikėtų iš naujo steigti tautininkų frakcijos. Kaip antai, negi konferencija (aukščiausias organas) negalėjo pati pasitvirtinti darbotvarkės (kas čia per naujiena?), juo labiau, kad klausimo dėl išėjimo iš TS-LKD pakartotinas nagrinėjimas buvo numatytas pirmoje konferencijos dalyje. Ar tam dar reikėjo ir tautininkų frakcijos tarybos pritarimo? Nesąmonė. Taigi, tautininkų vėliava TS-LKD vis dėlto reikalinga. Tačiau tol, kol jai vadovauja A. Kubilius ir jo aplinka, tautinės vertybės bus tik manipuliacija TS-LKD rinkėjais, kurių dauguma šias vertybes gerbia. Todėl tautininkų atsiskyrimas nuo TS-LKD yra skausmingas dalykas, matant, kur gali nuvesti šios partijos užvaldymas.

Patriotai.lt: Nors politologai pripažįsta, kad iš galimų naujų partijų, kurios dalyvaus kitų metų Seimo rinkimuose, tautininkai ideologiniu pagrindu yra stipriausi, jų partijai gerų rezultatų nežadama. Tuo tarpu iš jūsų pareiškimų galima spręsti, jog neabejojate, kad tautininkai taps galinga jėga. Ar nebijote, kad gali pasikartoti 2004 metų rezultatai, kai tautininkai liko paskutiniai? Beje, būtent šį argumentą, apie tapimą politikos nykštukais, dažniausiai naudoja manantys, kad tautininkams nereikia trauktis iš TS-LKD.

G. S.: Padėtis nuo 2004 m. yra šiek tiek pasikeitusi (švelniai tariant). Mes, tautininkai, įrodėme, kad esame verti pasitikėjimo. Be to, dar labiau išryškėjo Lietuvos politinės sistemos papuvimo reiškiniai, nepagarba valstybės konstitucinėms vertybėms, stiprėja lietuvybės niekinimo vajus. Manau, kad Lietuvoje šiuo metu yra žymiai daugiau žmonių, nei 2004 m., kurie tai supranta. Lietuvių tautos ateičiai iškilo gyvybiniai uždaviniai. Suprantama, vieni tautininkai, net ir gavę didelį rinkėjų palaikymą, šių uždavinių neišspręs. Bet tautininkai gali būti tas „lakmusas“, tas tiesos šaltinis, kuris ir kitas partijas privers rimtai atsisukti į bendrus šalies reikalus. Lietuvoje yra daug gabių ir padorių žmonių – negi mes nepajėgūs savo šalyje susitvarkyti? Manau, kad pajėgūs. Manau, esame ant esminio politinio atsinaujinimo slenksčio.

Patriotai.lt: Atrodo, kad tautininkams vis geriau pasirodant rinkimuose įvairiose Europos šalyse, Lietuvoje taip pat nemažai partijų, kurios norėtų eiti į rinkimus su tautininkų pavadinimu. Be jūsų minėtos TS-LKD, kuri įvairiais būdais bando išsaugoti tautininkų frakciją, apie tokios tautininkų frakcijos įkūrimą pranešė valstiečiai liaudininkai. Tikriausiai, kaip per kiekvienus rinkimus, dalis tautininkų rinkėjų balsų nukeliaus regioninei Jaunosios Lietuvos ar popierinei Lietuvos Kelio partijai. Ar nenutiks taip, kad tautininkų vertybėms Lietuvoje vis populiarėjant tarp rinkėjų, tautininkai liks be savo atstovų Seime dėl per didelio grupių, kurios deklaruoja atstovaujančios tautininkų ideologijai, skaičiaus?

G. S.: Jeigu tai partijos ar frakcijos, kurios šiai ideologijai tik atstovauja, tai jos didelės konkurencijos nesudarys, nors balsai ir skaidysis. Mes neketinam vien tik atstovauti savo ideologijai. Mes ketiname reaguoti į gyvus mūsų tautos reikalus, ieškodami sutarimo su visomis partijomis ir tai ne tik skelbiame, bet ir stengiamės daryti. Kaip mums pavyko ar pavyks, spręs rinkėjas. Nors rinkėjas šiandien yra pasimetęs, o dažnai ir klaidinamas, tikiu, kad yra didelė jų dalis, kurie vis dėlto seka įvykius, gilinasi ir susidaro savarankišką nuomonę. Būtent šie rinkėjai nulems pasikeitimus. Aišku, gali būti ir sunkiai prognozuojamas protesto balsavimas. Galbūt ir jis šį kartą bus protingesnis. Didžiausia grėsmė – galutinis nusivylimas ir pasyvumas.

Patriotai.lt: Metų pradžioje pasirodė pranešimų, kad steigiamas Lietuvos tautininkų sąjūdis, tarp kurio steigėjų yra ir tautininkai, nepritarę prisijungimui prie TS-LKD. Tautininkų frakcijai paskelbus ketinimus atkurti Tautininkų sąjungą, pasigirdo nuomonių, kad metų pabaigoje turėsime dvi tautininkų partijas. Kaip manote, ar bus išvengta situacijos, kai tautininkų rinkėjai painiosis tarp dviejų panašių pavadinimų partijų, ir tautininkų elektorato skaldymo, kuris ir šiuo metu nėra labai vieningas?

G. S.: Stengiamės, kad taip neatsitiktų.

Patriotai.lt: Nuo 2009 metų Vilniuje tautinis jaunimas Kovo 11-ąją oficialiai organizuoja kosmopolitų ir liberalų keikiamas eitynes Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jose ne kartą dalyvavo jūsų kolega tautininkas Kazimieras Uoka, bet jūsų nė karto neteko matyti. Nenorite, kad žurnalistai tapatintų jus su „neonaciais“, ar yra kitų priežasčių?

G. S.: Paskutinį sykį nedalyvavau, nes buvau Čikagoje, garbingo Amerikos tautininko (ALTS vicepirmininko) Eugenijaus Bartkaus laidotuvėse. Tautininkų su naciais iš tikrųjų nedera tapatinti, bet ir Kovo 11-osios eitynės su naciais taip pat neturi nieko bendra.

Patriotai.lt: Politikai dažnai skundžiasi dėl jaunimo apatijos lietuvybei ir pilietiškumui bei iniciatyvos stokos. Tad, atrodo, ši jaunimo iniciatyva ir noras paminėti Nepriklausomybės atkūrimo dieną iš politikų turėtų sulaukti tik palaikymo, bet taip nėra. Kas tai: baimė, kad Briuselis ne taip pažiūrės, ar tiesiog pyktis, kad jaunimas neina į renginius, kuriuose kalbas sako valdžioje esantys politikai?

G. S.: Deja, politiniam elitui jaunimo nereikia. Nebent tik tokio, kuris greitai persiima jų stiliumi. O Kovo 11-osios eitynes liberalios pakraipos politiniai sluoksniai pasigavo kaip patogų taikinį apskritai patriotizmo ir lietuvybės paniekinimui. Kokia vidinė šio pykčio ar net neapykantos motyvacija, dar reiktų aiškintis.Tai kažkokių psichologinių kompleksų projekcija. Manau, prie šio susipriešinimo prisideda ir užsienio tarnybos.

Patriotai.lt: Dėkojame Jums už įdomų pokalbį.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė