Didysis žygis po Baltijos šalis tęsiasi (0)

Jau trečią mėnesį vyksta „Didžiojo žygio po Baltijos šalis 2011“ turistinis projektas. Šiuo metu projekto maršrutais keliauja beveik tūkstantis dalyvių, kai kurie iš jų projektui įpusėjus jau sugebėjo pabuvoti visuose trisdešimtyje kelionės vietovių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Projekto svetainę www.greatbaltic.eu šiandien jau aplankė daugiau nei 20 tūkst. žmonių, daugiausia iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Vokietijos. Iš viso svetainė susilaukė lankytojų iš 101 pasaulio šalies. Šiuo metu projekte yra užsiregistravę beveik tūkstantis dalyvių, o aplankę po penkis objektus iš kiekvienos šalies dalyvauja Didžiojo prizo loterijoje, kurioje gali laimėti „AirBaltic“ skrydį dviem asmenims vienu iš aštuoniasdešimties maršrutų.

Šių metų „Didysis žygis po Baltijos šalis“ projektas jau penktasis projekto istorijoje. „Didysis žygis po Baltijos šalis“ populiarina įdomias keliones po Baltijos šalis, ragindamas dalyvius atrasti ir pažinti svarbiausius ar patraukliausius vietinius ir kaimyninių šalių turistinius objektus. Keliautojas, aplankęs visus trisdešimt sužymėtų turistinių vietų, bus nukeliavęs 3 200 kilometrų ir sužinojęs daugybę naujų bei įdomių dalykų apie Baltijos kultūrinį palikimą. Projekto dalyviams taip pat siūlomos ypatingos bilietų į lankomus turistinius objektus kainos – dažniausiai tai 50 proc. nuo įprastinės sumos.

Lietuvoje labiausiai lankomas kompozitoriaus ir tapytojo M.K. Čiurlionio memorialinis muziejus Druskininkuose. Kitos populiarios vietos – Arklio muziejus Anykščiuose ir Klaipėdos laikrodžių muziejus. Arklio muziejus pasakoja arklių veisimo istoriją Lietuvoje, ir tai yra vienintelis tokio pobūdžio muziejus Baltijos šalyse. Čia taip pat galima susipažinti su kultūriniu Lietuvos paveldu, sužinoti apie senuosius amatus ir netgi pamėginti išsikepti duonos. Laikrodžių muziejuje lankytojai gali išmokti daugiau kaip dešimt laiko skaičiavimo metodų, kurie buvo naudojami nuo seniausių laikų iki dabar.

Vasarą keliautojai labai domisi kelionėmis ne tik savo šalyje, bet ir patraukia į Latviją bei Estiją. Populiariausi turistiniai punktai Latvijoje išsidėstę Žiemgalėje – Mini zoologijos sodas „Dobuļi“ netoli Iecavos ir Rygos automobilių muziejaus filialas Bauskėje, o taip pat pasivaikščiojimas Juodalksnių pelkės pažintiniame take, esančiame Kemerų nacionaliniame parke. Mini zoologijos sodas vilioja lankytojus savo miniatiūriniais žvėreliais, kurie šiaip Latvijoje nesiveisia. Tai labai turtinga nuostabių padarėlių kolekcija, ir ji, žinoma, ypatingai pradžiugins mažuosius lankytojus. Rygos automobilių muziejaus filialas Bauskėje demonstruoja daugybę senovinių automobilių. Juodalksnių pelkės pažintinis takas Kemerų nacionaliniame parke yra 600 metrų ilgio maršrutas, kuriame lankytojai gali rasti įvairių Latvijos klimatui būdingos miško floros ir faunos egzempliorių, pamatyti beveik visas Latvijoje gyvenančias genių rūšis.

Estijoje pati populiariausia vieta yra Mokslo centras „AHHAA“, atidarytas gegužę. Smagiais šviečiamojo pobūdžio atrakcionais ir eksponatais jis įrodė, kad čia įdomu skirtingo amžiaus ir įvairiausių interesų lankytojams. Rakverės pilies griuvėsiai su viduramžių teminiu parku, skirtu visos šeimos poilsiui, taip pat pasirodė esantys labai patrauklūs. Trečioji labiausiai lankoma vieta – Estijos jūrų muziejus, įsikūręs sename sostinės artilerijos bokšte, buvusioje Talino senamiesčio gynybinės sienos dalyje. Įžengę į muziejų lankytojai susipažįsta su Estijos jūreivystės ir žvejybos istorija.

Projektą organizuoja Lietuvos turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, bendradarbiaudamas su Latvijos turizmo plėtros agentūra ir Estijos turizmo plėtros agentūra „Enterprise Estonia“. Trijų Baltijos valstybių organizuotas projektas vyksta nuo gegužės 5-tos iki rugsėjo 15-tos dienos.

Iki rugsėjo 15 dienos „Didžiojo žygio po Baltijos šalis 2011“ dalyviai turi puikią progą ne tik pakeliauti per Baltijos šalis, atrasdami daugybę įdomių turistinių vietų, bet ir gauti vertingų dovanų. Pavyzdžiui, šeimyninė kelionė į bet kurią Baltijos šalį „Lux Express“ autobusu, šeimyninis kruizas „Tallink“ kompanijos keltu iš Rygos į Stokholmą ir atgal su nakvyne viename iš „Tallink“ viešbučių, o taip pat ypatingų prizų iš Jūrmalos miesto. Kompanijos „Gandrs“, „Baltic Travel Group“, „Laisvalaikiodovanos.lt“ viešbučiai „Radisson Blu“ bei „Panorama“ taip pat tiekia savo dovanas projekto dalyviams, o skrydžiais rūpinasi „AirBaltic“.

Įvairiuose kelionės vietose keliautojai po Baltijos šalis gali nemokamai gauti asmeninius „Didžiojo žygio po Baltijos šalis 2011“ dalyvių ženklelius, paruoštus visomis trejomis Baltijos šalių kalbomis.

Kategorijos: Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė