Masinėmis žudynėmis kaltinamas norvegas stojo prieš teismą (36)

Norvegija gedi | Scanpix nuotr.Liepos 25 d. 14 val. prieš Norvegijos teismą stojo norvegas Andersas Behringas Breivikas. Jis prisipažino, jog pats planavo ir praeitą penktadienį įvykdė masines žudynes Osle ir netoli nuo jo esančioje Utojos (Utoeya) saloje. Šie kruvini išpuoliai nusinešė ne mažiau kaip 93 žmonių gyvybes ir dar apie 100 žmonių buvo sužeista.

Kaip pasakojo liudininkai, įtariamąjį vežusiam automobiliui priartėjus prie teismo rūmų, protestuotojai skandavo „Prakeiktas išdavikas!“ ir trankė mašiną.

Pranešama, kad atvykus  prie teismo rūmų automobiliui su įtariamuoju, susirinkę protestuotojai skandavo „Prakeiktas išdavikas!“  ir trankė mašiną. „Visi čia trokšta jo mirties“, – sakė vienas iš trankiusių automobilį susirinkusiems žurnalistams.

Nors A.B.Breivikas reikalavo viešo teismo sakydamas, kad nori visam pasauliui paaiškinti kodėl taip pasielgė, tačiau teismas nusprendė, kad teismo posėdis bus uždaras.

Norvegijos įstatymai nurodo 6 priežastis kodėl teismo procesas gali būti uždaras. Viena iš šių priežasčių yra dorovinė. Greičiausiai tuo ir bus motyvuojama kodėl į teismo posėdį neįleidžiami žiniasklaidos atstovai.

Sekmadienį Breivikui buvo pateikti kaltinimai pagal Norvegijos baudžiamojo kodekso 147 straipsnį „Terorizmas ir teroristinė veikla“. Maksimali numatyta bausmė už teroristinius veiksmus Norvegijoje yra 21 metai laisvės atėmimo.

Kol kas Breivikui taikomas „oficialaus įtariamojo“ statusas. Kaltinimai jam bus pareikšti tik baigus tyrimą. Šiuo metu policija uoliai ieško jo galimų bendrininkų.

Pirmadienį 13 val. Norvegija ir kitos šalys pagerbė šių atakų aukas tylos minute. Norvegijos karališkoji pora ir aukščiausia valdžia kartu su tūkstančiais žmonių dalyvavo gedulingose pamaldose aukoms atminti.

Penktadienį susprogdinus sprogmenų prikrautą automobilį Oslo vyriausybiniame kvartale žuvo mažiausiai septyni žmonės. Vėliau dar 86 buvo nušauti per ataką už 40 kilometrų nuo sostinės esančioje Utojos saloje, kurioje vyko valdančiosios Darbo partijos jaunimo sueiga.

Šie žiaurūs išpuoliai sukėlė Norvegijos visuomenės pasipiktinimą ir raginimus grąžinti mirties bausmę. Dabar pagal Norvegijos įstatymus masiniam žudikui tegresia 21 metai laisvės atėmimo.

Jeigu Breiviko kaltė būtų įrodyta ir jam būtų skirta ši aukščiausia bausmė, tai už kiekvieną žuvusįjį žudikas praleistų už grotų mažiau negu 82 dienas.

Policija paskelbė, kad per šias atakas buvo sužeisti 97 žmonės: 30 – sprogus automobiliui sostinės, centre, o dar 67 – per šaudynes Utiojoje.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė