Utojos saloje Norvegijoje nušauti mažiausiai 84 žmonės (video) (10)

papildyta 11.20 val.

Utojos (Utoeya) sala Šiandien, liepos 23 d., Norvegijoje policija pranešė, kad Norvegijos Darbo partijos jaunimo stovykloje  į šiaurės vakarus nuo Oslo esančioje Utojos (Utoeya) saloje buvo nušauti mažiausiai 84 žmonės. Ir tai dar gali būti ne galutinis išpuolio aukų skaičius, nes daug žmonių sunkiai sužeista ir dar neaišku kiek iš jų išgyvens.

Stovykloje į valdančiosios Darbo partijos sąskrydį buvo susirinkę iš viso virš 600 žmonių.

BBC duomenimis stovyklautojai mėgino nuo žudiko kulkų gelbėtis plaukdami iš salos kai policininko uniforma apsirengęs žudikas ėjo ir šaudė į visus, kas tik jam pasitaikė.

Andersas Behringas Breivikas

Andersas Behringas Breivikas

Atvykę policininkai nesunkiai sužeidė 32 metų įtariamąjį Andersą Behringą Breiviką. Manoma, kad jis gali būti susijęs ir su sprogimu Osle per kurį žuvo 7 žmonės.

Spėjama, kad išpuoliai Osle ir Utojos saloje gali būti susiję su politine įtampa tvyrančia Norvegijoje dėl šalies pozicijos musulmonų klausimu. Išsiaiškinta, kad A. B. Breivikas esąs antimusulmoniškų pažiūrų kraštutinis dešinysis. Vienas policijos pareigūnas sakė, kad pagal internete surinktą medžiagą 32-ejų metų norvegas A. B. Breivikas yra „krikščionių fundamentalistas“.

Žurnalistai rado, kad prieš savaitę savo socialiniame tinklapyje A. B. Breivikas citavo Johną Stuartą Millį, jog „vienas tikintis žmogus prilygsta jėgai 100 tūkst. žmonių, kurie turi tik interesus“.

Domintis A.B. Breiviko asmenybe buvo nustatyta, kokias knygas ir filmus jis mėgo.  Prie mėgstamų knygų jis priskyrė George Owello „1984”, F. Kafkos „Procesą“, o iš filmų jam patiko serialas „Dexteris“, kuriame policijoje dirbantis ekspertas žudo nusikaltėlius, kurie, jo nuomone, gali išvengti teisingumo.

Osle penktadienį įvykdytas sprogdinimas ir žūdynės Utojos saloje nusinešė mažiausiai 87 žmonių gyvybes ir tapo kruviniausiu išpuoliu Vakarų Europoje nuo 2004 metais įvykdytų sprogdinimų Madride.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Norvegijos Karaliui Haraldui V dėl daugybę žmonių gyvybių nusinešusio teroro proveržio šioje šalyje.

„Savo ir Lietuvos žmonių vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą Jums, aukų artimiesiems ir visai norvegų tautai. Šią sunkią Jūsų šaliai valandą Norvegijos žmonėms linkiu stiprybės ir susitelkimo”, – rašoma Prezidentės užuojautos laiške Karaliui Haraldui V.

Užuojauts Norvegijai pareiškė taip pat ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė bei Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

RIA Novosti agentūros reportažas apie išpuolį Utojos saloje (rusų kalba):

BBC video reportažas apie žūdynes Utojos saloje (anglų kalba):

httpv://www.youtube.com/watch?v=02iEwXwVs0Q

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė