„Misija Sibiras“ dalyviai grįžo į Lietuvą (nuotraukos) (1)

„Misija Sibiras“ dalyvė

Šiandien ankstyvą rytą traukiniu iš Maskvos sugrįžo projekto „Misija Sibiras 2011“ dalyviai, aplankę Tadžikistano Respubliką  ir Tomsko sritį Rusijoje. Ekspedicijos dalyvius sutiko gausus draugų ir šeimos narių ratas. Grįžę į Lietuvą jaunuoliai pradės kitą misijos etapą – pristatys ekspedicijas visuomenei.

Tadžikistano Respublikoje Kurgan – Tiubė miesto kapinėse jaunuoliai atidengė paminklą Sibire likusiems lietuviams atminti. Čia jie taip pat susitiko ir su Sibire tebegyvenančiais tautiečiais. Kita ekspedicija, aplankiusi Tomsko sritį, ieškodami lietuvių kapinių pėsčiomis nužygiavo beveik 100 kilometrų, radę kapines jas sutvarkė. Visos ekspedicijų komandos vežėsi po 4 lenteles su įrašu “Čia ilsisi lietuviai tremtiniai”. Lentelės paliktos lietuvių kapinaitėse, kad primintų tremtinių likimą.

Tadžikistano ekspedicijai vadovavo architektas prof. Algis Vyšniūnas, o Tomsko  komandai – Gintautas Alekna su asistentu Arnoldu Foku.

Grįžusius iš Sibiro jaunuolius sutiko su gėlėmis, Lietuvos trispalvėmis ir pilnu stalu vaišių. Atvykusieji ypač džiaugėsi sultimis ir vaisiais, kurių ten, anot „Misija Sibiras“ dalyvių, labai trūko.

Anot „Misija Sibiras“ dalyvės Mingailės Jurkutės, į Lietuvą grįžti buvo nepaprastai malonu, tačiau neapleidžia jausmas, kad išvyko per anksti, daug ko nespėjo sužinoti, daug kapų liko nesutvarkyti.

Dalyviai teigė, kad didelį įspūdį jiems paliko pasilikę Sibire lietuviai. dalis jų jau nebemokėjo lietuviškai, tačiau su ašaromis akyse sutiko savo tautiečius.

Grįžę į Lietuvą ekspedicijų dalyviai pradės kitą projekto veiklos etapą – ekspedicijų pristatymus visuomenei. Iki šiol 8-ių „Misija Sibiras“ ekspedicijų dalyviai surengė per 700 susitikimų mokyklose, universitetuose, jaunimo centruose ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Vokietijoje. Projektas šiemet pristatytas Europos Parlamente Briuselyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė