Į Lietuvą atvyko Latvijos Prezidentas (nuotraukos) (3)

www.alkas.lt

D.Grybauskaitė pasitinka A.Bėrzinį | Dž. G.Barysaitės nuotr.

Šiandien, liepos 19 d. Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu į Lietuvą atvyko neseniai naujuoju Latvijos prezidentu išrinktas Andris Bėrzinis. Susitikime šalių vadovai ketina aptarti dvišalius santykius, bendradarbiavimo ir energetikos projektų įgyvendinimą.

Pasak D.Grybauskaitės, pirmasis susitikimas su naujuoju Latvijos prezidentu yra gera galimybė aptarti lietuvių ir latvių tautų tarpusavio ryšių stiprinimo klausimus, bendradarbiavimą verslo, kultūros ir švietimo srityse, skatinti baltų kultūros ir kalbų sklaidą Europoje ir pasaulyje.

„Latvija yra artimiausia Lietuvos kaimynė ir viena svarbiausių ekonominių partnerių. Mūsų tautas sieja bendros kultūrinės šaknys, giminingos kalbos ir istorija. Šiandien mus taip pat vienija siekis užtikrinti sėkmingą mūsų valstybių ir mūsų žmonių ateitį“, – sakė šalies vadovė.

Pasak šalies vadovės, naujas perspektyvas atveria stiprėjantys mūsų šalių verslo ryšiai. Latvija yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių. Kaimyninė valstybė yra trečia didžiausia Lietuvos eksporto rinka ir ketvirta pagal dydį importuotoja mūsų šalyje. Prezidentės teigimu, ateityje abiejų šalių piliečiams, ypač gyvenantiems pasienio regionuose, bus naudinga mokėti kaimynų kalbą. Tai atvers didesnes galimybes ieškant darbo, sustiprins abiejų tautų verslo ir kultūros bendruomenių ryšius.

„Energetinį saugumą užtikrinantys projektai yra gyvybiškai svarbūs mūsų šalims. Baltijos valstybių energetinė nepriklausomybė – būtina sąlygą siekiant sėkmingos mūsų šalių raidos, kuriant žmonių gerovę ir saugumą regione”, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, tiesdami elektros jungtis su Šiaurės šalimis ir Lenkija, stiprindami dujų sektoriaus diversifikaciją sukursime integruotą ir konkurencingą Baltijos energetikos rinką, prisijungsime prie Europos energetinės sistemos.

Šalies vadovės teigimu, Baltijos jūros pakrantėje yra pakankamai vietos keliems suskystintų dujų terminalams. Lietuva ketina statyti savo terminalą Klaipėdoje.

Latvijos Prezidentas išreiškė paramą Lietuvos vykdomam Visagino atominės elektrinės projektui, kurį įgyvendinant Latvija ketina rasti būdų prisidėti.

Lietuvos Prezidentė padėkojo Latvijos vadovui už pareikštą tvirtą savo šalies paramą mūsų valstybei dėl Austrijos veiksmų paleidžiant įtariamąjį Sausio 13-osios byloje.

„Man atrodo, Latvija supranta šią situaciją geriausiai. Pats asmeniškai 1991 sausį buvau labai panašioje situacijoje. Visiškai remiu jūsų valstybės poziciją. Šiandien Latvijos UR ministras pakvietė Austrijos ambasadorių ir įteikė notą dėl šio klausimo“, – sakė A. Berzinis. 

A.Bėrzinis Latvijos Respublikos prezidento pareigas pradėjo 2011 m. liepos 8 dieną.

Dž.G.Barysaitės nuotraukos:

www.alkas.lt


Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė