Rusija sarkastiškai juokiasi, o Europa laukia (4)

newsru.com nuotr.

Austrijai sukrėtus Lietuvą KGB smogikų vado ir vieno iš pagrindinių sausio 13-osios tragedijos veikėjų Michailo Golovatovo paleidimu, Europos žiniasklaida sureagavo vangiai. Svetainė euronews.net patalpino pranešimą, kuriame trumpai cituojamas Lietuvos poziciją pateikiantis Andrius Nevera. Taip pat teigiama, kad austrų diplomatai paleidimą grindžia tuo, jog Lietuvos išduotas arešto orderis buvo pernelyg neaiškus.

Tuo tarpu Rusijos žiniasklaida pateikia savą požiūrį į skandalą. Naujienų agentūros „Novyj region“ svetainėje pabrėžiama, jog „Kaip teigia Austrijos teisingumo ministerija, Lietuvos generalinės prokuratūros prašymas parašytas neteisingai, jame buvo keletas teisinių netikslumų. Tam, kad pratęsti laikiną sulaikymą prokuratūrai trūko duomenų, apie ką pranešta Lietuvos tyrėjams. Kadangi papildomos informacijos iš Lietuvos negauta, Rusijos pilietį nutarta paleisti“ Dalis straipsnio pašvenčiama antiteroristinio padalinio „Alfa“ veteranų asociacijos spaudos atstovui Aleksandrui Arčiakovui ir viceprezidentui Aleksejui Filatovui, kurie išreiškia vienašališką požiūrį į susiklosčiusią situaciją ir nepraleidžia progos pakomentuoti sausio 13-osios įvykių: „Kad būtų aiškiau – Vilniuje „Alfos“ nariai buvo ginkluoti tik tuščiais šoviniais, todėl nuo jų rankos negalėjo žūti nei vienas televizijos bokšto gynėjas“, „1991-aisiais mes vykdėme aukščiausiosios vadovybės įsakymą. Mes buvome kareiviais. Gyvenome vienoje valstybėje, ir Lietuva buvo tos valstybės dalimi“ – priduria „Alfos“ smogikai.

Svetainė newsru.com praneša – „Buvęs specialiosios paskirties padalinio „Alfa“ vadovas išprovokavo skandalą Europos sąjungoje. Maskva patenkinta.“ Straipsnyje informuojama apie Lietuvos pasiuntinio Vienoje atšaukimą ir išsakoma Lietuvos pozicija, tačiau tekstas užbaigiamas laikraščio „Kommersant“ citata, kurią verta perskaityti visą. Citatoje pasakojama apie sausio 13-osios įvykius, bei pateikiama rusiškoji jų interpretacija:

…Vėliau atsirado informacijos, kad [sausio 13-osios] įvykiai tapo Lietuvos specialiųjų tarnybų, šaudžiusių į susirėmimo dalyvius, provokacijos rezultatu. Buvęs Krašto apsaugos departamento pirmininkas Audrius Butkevičius žiniasklaidai ne kartą prisipažino, jog davė įsakymą snaiperiams užimti pozicijas ant pastatų stogų aplink televizijos bokštą ir pradėti šaudyt. Po jo prisipažinimo jokie tyrimai Lietuvoje atliekami nebuvo.“

Tuo tarpu valstybės finansuojamas, į užsienį orientuotas žiniasklaidos tinklas „Russia Today“, kaip ir didelė dalis Europos žiniasklaidos, į įvykį kol kas nesureagavo.

Informacija iš www.euronews.net, www.nr2.ru, www.newsru.com, www.kommersant.ru

Kategorijos: Istorija, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė