Galvės ežerą švarino ir pasaulio čempionė Simona Krupeckaitė (0)

Sigita Nemeikaitė, www.alkas.lt

Į Trakus sugrįžo galingos narų pajėgos. Apie 40 narų liepos 16-ąją, šeštadienį, ėmėsi švarinti Galvės ežero dugną. Prie šios ekologiškos akcijos mielai prisijungė ir pasaulio dviračių sporto čempionė bei rekordininkė Simona Krupeckaitė.

Šios akcijos organizatorius – patyręs  naras ir povandeninės fotografijos meistras vilnietis Gintautas Krakauskas tvirtino, kad į Trakus visada traukia sugrįžti. Jo vadovaujami narai Galvės ežero dugną valė 2005 ir 2006 metais, todėl atėjo laikas didelio atgarsio sulaukusią akciją vėl surengti.

„2007 metais valėme Asvejos ežerą ir iš jo dugno ištraukėme nemažą  kiekį metalo   laužo: elektros variklių, buities prietaisų, netgi mašinos kėbulą.  2008 metais iš Zarasaičio ežero dugno buvo iškelta beveik tona šiukšlių. Tęsiame Lietuvos ežerų dugno valymo tradiciją. Rūpindamiesi savo gimtu kraštu, švaria aplinka, vėl valysime Galvės ežerą“, – sakė povandenino nardymo entuziastas, aktyviai populiarinantis ekologijos idėjas.

Narai šeštadienį rinkosi pilies apžvalgos aikštelėje ir į ežerą paniro 11 val. Galvės valymo akcija truks iki 14 val.

Puikus kilnus sumanymas ir tikrai įspūdingas reginys Trakuose.

G.Krakauskas maloniai pateikė pluoštą savo nuotraukų, kuriose įamžintos prieš kelerius metus vykusios  Galvės ežero dugno valymo akcijos akimirkos – ir po vandeniu, ir ant kranto:

www.alkas.lt

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė