JAV prezidentas B.Obama susitiko su Tibeto dvasiniu lyderiu Dalai Lama (0)

www.alkas.lt

JAV prezidentas Barakas Obama šiandien susitiko su Tibeto dvasiniu lyderiu Dalai Lama.  JAV prezidentas sakė, kad laiko Tibetą Kinijos dalimi, bet pasisako už tiesioginį dialogą tarp Tibeto atstovų ir Kinijos valdžios, praneša Rusijos agentūra RIA Novosti.

“Prezidentas pabrėžė, kad karštai palaiko Tibeto ir tibettiečių unikalių religinių, kultūrinių ir kalbinių tradicijų išsaugojimą. Jis pabrėžė tibetiečių teisių apsaugos svarbą Kinijoje“, sakoma susitikimo rezultatus komentuojančiame  oficialaus Baltųjų rūmų atstovo Džejaus Karni išplatintame pareiškime.

B.Obama taip pat palaikė Dalai Lamos priešinimąsi prievartai ir jo siekį pradėti dialogą su Kinija.

„Priminęs, jog JAV laiko, kad Tibetas yra Kinijos dalis ir nepalaiko Tibeto nepriklausomybės idėjos, prezidentas pabrėžė, kad palaiko tiesioginį dialogą, kuris gali padėti išspręsti senus nesutarimus ir duoti teigiamus rezultatus tiek Kinijai, tiek ir tibetiečiams“, – pažymėjo Karni.

Dalai Lama XIV, kuriam neseniai sukako 76 metai reguliariai vyksta vizitų į JAV.

Tačiau JAV prezidentas su juo Vašingtone buvo susitikęs tik kartą 2010 metų vasario mėnesį. Tuomet šis susitikimas buvo sukėlęs didelį Kinijos nepasitenkinima.

Nobelio premijos lauretas Dalai Lama XIV pasitraukė iš Tibeto po Kinijos įvykdytos intervencijos į Tibetą, 1959 m. Kinijai numalšinus Tibeto sukilimą. Dalai Lama su savo šalininkais gyvena Indijoje, Dharamsaloje ir aktyviai kovoja už Tibeto nepriklausomybę. 1963 m. paskelbė budizmo ir Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos principais pagrįstą būsimos autonominės Tibeto valstybės konstituciją, 1987 sudarė 5 pakopų taikos planą, numatantį paversti Tibetą taikos zona, nutraukti Kinijos vykdomą tautinę ir religinę priespaudą, suteikti gyventojams pagrindines žmogaus teises ir demokratines laisves bei atkurti Tibeto autonomiją.

1991 ir 2001 m. Dalai Lam lankėsi Lietuvoje.

www.alkas.lt

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė