Taikius protestuotojus prieš nusikalstamos lenkų Armijos krajovos garbinimą sulaikė policija (34)

www.alkas.lt

atn.lt nuotr.Liepos 13 d. planuotas Armijos Krajovos (AK), dalyvavusios vykdant karo nusikaltimus pieš Lietuvių tauta, minėjimas įvyko talikininkaujant Lietuvos Respublikos policijos pareigūnams.Vilniaus rajono savivaldybė kartu su Lietuvos lenkų sąjunga šalia sostinės esančioje Kriaučiūnų gyvenvietėje pagerbė karo nusikaltimus vykdžiusios AK atminimą ir jos pastangas prieš 67 metus susigražinti Vilnių. Renginį nuo patriotiškai nusiteikusių lietuvių jaunimo organizacijų protestų saugojo iki 20 policijos ekipažų, buvo įrengti net keli patikros postai. Viename jų buvo sulaikyti du visai taikiai nusiteikę vadinamieji „skinai“, kuriuos, surakinę antrankiais, vėliau policininkai išgabeno į sostinę.

Į minėjimą susirinko kelios dešimtys AK gerbėjų, tarp jų ir europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis. Protestuoti prieš šį minėjimą susirinkusi saujelė protestuotojū laikė plakatus:  „AK – purvini žudikai“, „Gėda Dubingių žudikams“, „Negerbkime vaikų žudikų“…  

Rimantas Varnauskas portale Alfa.lt pranešė, kad du protestuotojus sūėmė policija ir vieną iš jų apkaltino „rasinės neapykantos kurstymu” nes pas jį rado lipdukų su užrašu „Vilnius mūsų buvo ir bus!“

Policininkai taikiai protestavusius jaunuolius surakino antrankiais ir išvežę į policijos nuovadą ten pralaikė 6 valandas.

„Šių dviejų jaunuolių, manančių, kad Lietuvos sostinė Vilnius buvo ir bus lietuvių (regis, tokia yra šio šūkio potekstė) namuose buvo atliktos kratos, konfiskuoti mobiliojo ryšio telefonai, personaliniai

kompiuteriai. Krata įvykdyta ir vieno šių jaunuolių motinos bute” – rašo R.Varnauskas portale Alfa.lt.

Lietuvių Tautinio Centro (LTC) pirmininkas Ričardas Čekutis po šio įvykio išplatino tokio turinio pareiškimą:

„Policija, kaip ir visos kitos valstybinės struktūros labai įdėmiai seka valdžios „pulsą“, t.y. aklai pasiduoda valdžioje vyraujančioms tendencijoms netgi be ypatingo paraginimo, užuot gynusios valstybės ir jos piliečių interesus, nepriklausomai nuo konjunktūros.

Konkretus pavyzdys: konservatoriai tautininkus iškeičia į politinius ir lytinius iškrypėlius (derasi su tomaševskininkais, į frakciją priima „gėjus“-alkoholikus).

Automatiškai, tautininkai tampa didžiausiais konservatorių, nuolat bandančių privatizuoti tautiškumą, politiniais priešininkais. Policija visa tai mato ir represijų imasi prieš tuos, kurie neturi užtarėjų valdžioje, t.y. prieš tautininkus.

Didžioji dauguma žiniasklaidos tokių represijų faktų niekada neviešins, nes gyvena iš valdžios užsakymų bei malonės – kur kas saugiau pasakoti apie baisųjį Lukašenkos režimą, talibų išpuolius Afganistane ar Pakistane ir t.t.

Gyvename kreivų veidrodžių karalystėje, dvigubų standartų konjunktūroje.

Juokingiausia, kai visa tai pavadinama demokratija… Šiandien nė vienas tautines vertybes puoselėjantis žmogus negali jaustis saugiai – bet kada jį gali suimti, atlikti kratas, konfiskuoti kompiuterius ar asmeninius daiktus, galima bausti netgi už nekaltus komentarus (kažkodėl negirdėti, kad būtų nubaustas bent vienas iškrypėlis, nors dėl jų agresyvių ir šmeižikiškų komentarų buvo ne kartą kreiptąsi į prokuratūrą)…

Tai daroma žinant, kad niekas nesiims šių žmonių ginti. Užtat turime, ko gero, daugiausiai pasaulyje vadinamųjų žmogaus teisių institucijų – valdiškų ir visuomeninių, kurios Lietuvos žmonių niekada negina ar netgi atvirkščiai – pačios jiems kelia bylas.

Taigi, padėtis niekuo ne geresnė, nei toje pačioje Baltarusijoje“ – rašo LTC pirmininkas Ričardas Čekutis.

Įdomu kaip šiuo policijos veiksmus įvertins gausūs žmogaus teisių gynėjai? Nuo kada teiginys, jog „Vilnius mūsų buvo ir bus“ tapo rasistiniu šūkiu?

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė