Čiobiškyje – VIII tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla (1)

Šokis2011 m.  rugpjūčio 3-7 d. Čiobiškyje Lietuvių etninės kultūros draugija rengia VIII tarptautinę tradicinių šokių vasaros stovyklą.  „Stovyklos tikslas – mūsų baltiškos kultūros, tradicinių šokių, dainavimo, amatų ir tautiškumo puoselėjimas. Stovykloje kviečiami dalyvauti visi, kam artima baltiškoji tradicinė kultūra,“ – sako Lietuvių etninės kultūros draugijos (LEKD) pirmininkė dr. Dalia Urbanavičienė.

Stovykloje bus mokomasi įvairių tautų tradicinių šokių, muzikantai dalinsis žaidimo patirtimi kanklėmis, skudučiais, ragais, armonika ir kt. tradiciniais žaislais, amatininkai mokys lietuviškų tradicinių amatų: juostų pynimo, medžio drožybos, molio lipdymo ir kt. Išmoktus šokius ir šokių melodijas bus galima išbandyti ir pritaikyti stovyklos vakaronėse.

Planuojama, kad šokių ir amatų mokymai vyks stovyklavietėje, o jei lis – mokyklos sporto salėje arba pavėsinėse. Vakaronės bus rengiamos toliau nuo stovyklavietės esančioje miško aikštelėje.

Rugpjūčio 5 d.bus surengta ekskursija po Čiobiškio apylinkes. Stovyklautojai išbandys bemotorį keltą per Neries upę, apžiūrės klasicizmo stiliaus dvaro rūmus, apsilankys po atviru dangumi įkurtame tautodailininko P.Malinausko skulptūrų muziejuje bei Čiobiškio pilkapyne.

Penktadienio vakare stovyklos dalyviai pasirodys jau tradiciniu tapusiame „Talentų vakare“. Čia galima bus stovyklos dalyviams parodyti savo talentą: kurti eiles, dainas, vaidinti arba nustebinti stovyklautojus kokiu kitu savo gebėjimu.

Rugpjūčio 6 d. LEKD pirmininkė dr. Dalia Urbanavičienė skaitys paskaitą „Polkos tradicija Lietuvoje“. Sekmadienio paskaitoje-seminare tradicinių šokių klubų vadovai ir šokių mokytojai pasakos apie tradicinių šokių klubo steigimo ir organizavimo ypatumus.

Lietuvių etninės kultūros draugija pirmoji Lietuvoje pradėjo rengti tradiciniams šokiams skirtas stovyklas. Pagrindiniai stovyklų dalyviai yra – studentai ir vyresniųjų klasių moksleiviai, tačiau dalyvauja ir vyresni žmonės, šeimos su mažesniais vaikais. Stovykloje lietuviškų šokių mokoma vadovaujantis patirtimi ir metodika išugdyta Vilniaus tradicinių šokių klubo veikloje. LEKD pirmininkė dr. Dalia Urbanavičienė šią metodiką kūrė remdamasi tarptautine patirtimi – etnochoreologų organizacijos (ICTM), taip pat Vengrijos ir Skandinavijos šalių, kurios yra lyderės tradicinių šokių mokymo, gaivinimo ir propagavimo srityje. Nuo 2005 m. tarptautinių tradicinių šokių vasaros stovyklų mokymai buvo papildyti tradicinio muzikavimo, dainavimo ir amatų mokymais.

LEKD nuo 2002 m. rudens Vilniuje pastoviai rengia Tradicinių šokių klubo renginius, kurie vis labiau plinta ir ypač yra mėgstami jaunimo. Klubo renginiuose apsilanko ir nemažai Lietuvoje studijuojančių užsieniečių, atvyksta svečių iš giminingų Latvijos ir Estijos ir Gudijos klubų.

Tarptautinės tradicinių šokių vasaros stovyklos LEKD pastangomis Lietuvoje yra rengiamos kasmet nuo 2004 m. Tokia stovykla 2004 m.buvo surengta Labanoro girioje, II – netoli Punsko Lenkijoje, III – Simne Alytaus r., IV – šalia Molėtų observatorijos, V – Budraičiuose šalia Tytuvėnų, VI – Siesikų dvare Ukmergės r., VII – Lapainės kaime Kaišiadorių r.

Bendra VIII tarptautinės tradicinių šokių vasaros stovyklos dienotvarkė:

laikas Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sekmadienis
9 – 10.30 val. Atvykimas pusryčiai pusryčiai pusryčiai pusryčiai
11 – 14 val. mokymai ekskursija paskaita ir mokymai paskaita ir mokymai
14 – 16 val. pietūs pietūs pietūs pietūs pietūs
16 – 18 val. mokymai mokymai mokymai mokymai mokymai ir stovyklos uždarymas
Nuo 19 val. Atidarymas ir vakaronė vakaronė „Talentų vakaras“ ir vakaronė Didžioji vakaronė išvykimas

Stovyklos šūkis: „Alkoholis – mums ne brolis!“

Dalyvius iš anksto registruoja Rimtė: te. 8 ~ 642 42651, rimte11@hotmail.com

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė