D.Grybauskaitė: žmogaus gerovė – valstybės prioritetas (0)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė | Dž.G.Barysaitės nuotr.Šiandien, liepos 12 d. apžvelgdama antrųjų kadencijos metų rezultatus Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad tai buvo korupcijos užkardymo ir energetinės šalies nepriklausomybės užtikrinimo bei inovacijų ir socialiai atsakingo verslo skatinimo metai.

Pagrindinis antrųjų kadencijos metų tikslas, pasak šalies vadovės, buvo sukurti reikiamą teisinę bazę ir įrankius, kurie leis efektyviau kovoti su korupcija, sparčiau nagrinėti bylas, padės įgyvendinti energetinius projektus ir užtikrins stabilų ekonominį šalies atsigavimą. Trečiaisiais kadencijos metais turi būti įgyvendinami sprendimai, užtikrinantys teisingesnę, socialiai lygesnę ir saugesnę Lietuvą.

Žmogus ir jo, o ne atskirų interesų grupių, teisės ir gerovė šalyje – turi tapti kitų metų prioritetu visoms valdžios ir teisėsaugos institucijoms.

„Sukūrėme naujus įrankius teisingesnei, skaidresnei ir ekonomiškai stabilesnei valstybei kurti. Todėl neveiklumui nėra jokio pasiteisinimo. Tačiau įstatymai patys savaime neveikia. Jeigu norime rezultato, privalome pradėti juos taikyti praktikoje” , – teigia Prezidentė.

Korupcijos sumažės tik tuomet, kai išnyks nebaudžiamumas – bus pradėtas konfiskuoti neteisėtai įgytas turtas ir taikomos atgrasančios baudos, viešieji pirkimai vyks skaidriai, institucijoms vadovaus pažintimis nesaistomi vadovai, o kainas diktuos rinka, bet ne monopolininkai.

„Užteks trypčioti vietoje. Sprendimai priimti, todėl būtina pradėti darbus ir ryžtingai veikti, ginant Lietuvos ir žmonių interesus”, – teigia Prezidentė.

Šalies ekonomika atsigauna, didėja žmonių optimizmas, tačiau auga būtiniausių maisto produktų ir paslaugų kainos, todėl, pasak Prezidentės, būtina kuo skubiau išardyti monopilijas šalies šilumos ūkyje, efektyviai pertvarkyti socialinę sistemą, neatidėlioti verslo skatinimo priemonių.

Prezidentės teigimu, per dvejus metus sustiprintos ir visos kainas kontroliuojančios institucijos, priimtos reikiamos įstatymų pataisos, leidžiančios kovoti su nepagrįstu kainų didinimu.

Pertvarkant šilumos ūkį, būtina išardyti monopolijas ir ten, kur galima konkurencija, suteikti gyventojams teisę rinktis. Lietuva turi plėtoti alternatyviąją energetiką, kad nuo rusiškų dujų būtų pereita prie biokuro, atliekų deginimo ir kitų vietinių energetinių šaltinių.

Nedarbo mažinimo ir verslo skatinimo priemonės taip pat aiškios, tačiau reikia išdrįsti jas taikyti ir sudaryti sąlygas žmonėms užsidirbti , o ne tenkintis pašalpomis. Lietuvos potencialas – aukštosios technologijos ir kvalifikuota darbo jėga, reikia koncentruotis ties šiuo pagrindiniu siekiu.

Antraisiais Prezidentės kadencijos metais padėtas pagrindas ir energetinei šalies nepriklausomybei – EVT pritarė Lietuvos siekiui iki 2015 m. panaikinti energetines salas. Tačiau, pasak Prerzidentės, realiai nepriklausomais tapsime tik pasistatę suskystintų dujų terminalą, naują AE, nutiesę elektros jungtis su Švedija ir Lenkija.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė