Ar Lenkijos užsienio reikalų ministras atidžiai perskaitė Lietuvos europarlamentarų laišką? (audio) (2)

Anatolijus Lapinskas |DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

A.Lapinskas

Edvardas Trusevičius

E.Trusevičius

2011 m. birželio 25 d. Europos Parlamento nariai iš Lietuvos laišku kreipėsi į ES Tarybos pirmininką Hermaną von Rompuy, Europos Komisijos pirmininką José Manuelį Barroso bei ES pirmininkaujančios Vengrijos Ministrą Pirmininką Viktorą Orbaną dėl lenkų tautinės mažumos teisių apsaugos Lietuvoje. Šio laiško kopija išsiųsta taip pat ir Europos Parlamento pirmininkui prof. Jerzy Buzekui.Laiške jie išreiškė susirūpinimą prastais Lietuvos ir Lenkijos santykiais ir kvietė bendromis pastangomis tą padėtį gerinti. 

Radvilė Morkūnaitė

R.Morkūnaitė

Tadas Kelpšas

T.Kelpšas

„Mes esame didžiai nusivylę, kad Europos lyderiai yra klaidinami, bandoma įžiebti neapykantą tarp žmonių, kurie dešimtmečius taikiai gyvena vieni šalia kitų, ir nubrėžti naujas skiriamąsias linijas tarp vietos bendruomenių“, – sakoma Lietuvos europarlamentarų laiške.

Europos Parlamento narių laiške pateikiami išsamūs atsakymai į priekaištus ir kritiką Lietuvai, kuri buvo išsakyta Valdemaro Tomaševskio ir kitų 26 Europos Parlamento narių pasirašytame laiške, adresuotame Europos Sąjungos institucijų vadovams.

Ar buvo išgirstas Lietuvos politikų raginimas?

Kas per R. Sikorskio vizitą į Lietuvą buvo padaryta, kad šie santykiai taptų geresni?

2011 liepos 8 d. Žinių radijo laidoje „Raktas“ apie tai kalbėjo Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, žurnalistas Anatolijus Lapinskas, Lietuvos lenkų sąjungos sekretorius Edvard Trusevič ir Teisingumo instituto valdybos narys Tadas Kelpšas. Laidą vedė žurnalistas Audrys Antanaitis.

Klausykite laidos įrašo:

Kategorijos: Garsai, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė