Savo darbais Lietuvą garsinantys žmonės stiprina tikėjimą valstybe (nuotraukos) (0)

www.alkas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga įteikė valstybės apdovanojimus  | Dž. G. Barysaitės nuotr. www.president.lt

Šiandien Valstybės dieną už nuopelnus Lietuvai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybiniais apdovanojimais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius.

Tarp garbingais valstybiniais ordinais ir medaliais apdovanotų asmenų – NATO Parlamentinės Asamblėjos pirmininkas ir aktyvus Lietuvos transatlantinės integracijos rėmėjas Karlas Afredas Lamersas (Karl Alfred Lammers), Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Liudvikas Sabutis, choreografė Andželika Cholina, operos režisierė Dalia Ibelhauptaitė, pianistas Rokas Zubovas, šachmatininkė Viktorija Čmilytė, Lietuvos operų ir kostiumų dailininkas, aukštosios mados konkursų nugalėtojas Juozas Statkevičius, garsūs Lietuvos krepšininkai, rezistencijos atstovai, tarpvalstybinių ryšių puoselėtojai, Lietuvos kariai, policininkai, kultūros paveldo saugotojai, menininkai, gydytojai, švietėjai, išeivijos atstovai.

Sveikindama apdovanotuosius Prezidentė pabrėžė, jog jų indėlis yra labai svarbus stiprinant Lietuvos valstybę.

“Savo darbais Jūs stiprinate mūsų šalies valstybingumą, jos tarptautinį autoritetą. Garsinate Lietuvos kaip kūrybingos ir talentingos šalies vardą pasaulyje. Jūsų darbai ir poelgiai skatina visus piliečius aktyvesnei veiklai, sustiprina tikėjimą savimi ir valstybe”, – pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovė palinkėjo, jog Valstybės dienos šventė ir toliau vienytų Lietuvos žmones, įkvėptų visus kilniems tikslams, telktų bendram darbui kuriant valstybę.

***

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalbą įteikiant Valstybės apdovanojimus Lietuvos valstybės dienos proga

Gerbiami iškilmių dalyviai ir svečiai,

šiandien, Valstybės įkūrimo dieną, susilieja istorija ir dabartis. Liepos 6-ąją prieš šimtmečius Lietuva buvo karūnuota ir pakylėta laisvei. Karaliaus Mindaugo pradėta vienyti valstybė daugelio kartų pastangomis sutelkė tautą ir vedė į šiandieną.

Kelias buvo ilgas ir nelengvas. Jame – išbandymai ir praradimai, pergalės ir pralaimėjimai, skausmingos netektys ir šviesios viltys. Šiame kely tauta išaugo ir sutvirtėjo. Sukūrėme šiuolaikišką valstybę – mūsų savastį ir tapatumo ženklą.

Prasminga, kad šią svarbią tautai dieną pagerbiame Lietuvai nusipelniusius iškilius mūsų šalies ir užsienio valstybių piliečius. Savais darbais Jūs stiprinate mūsų šalies valstybingumą, jos tarptautinį autoritetą. Garsinate Lietuvos kaip kūrybingos ir talentingos šalies vardą visame pasaulyje. Jūsų darbai ir poelgiai skatina visus piliečius aktyvesnei veiklai, sustiprina tikėjimą savimi ir valstybe.

Brangieji, nuoširdžiai sveikinu Jus su Valstybės diena ir iš visos širdies dėkoju už Jūsų indėlį stiprinant ir garsinant valstybę. Įteikdama garbingus apdovanojimus, linkiu, kad jie paskatintų naujiems darbams ir ambicingiems sumanymams.

Tegu ši šventė ir toliau mus vienija ir įkvepia kilniems tikslams. Tegu sutelkia darbui kuriant ateities Lietuvą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Šventės | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė