Vilniuje susirinko moterys lyderės iš 40-ties pasaulio valstybių (0)

www.alkas.lt

Moterų konferencija

Birželio 30 d.  prasidėjo tarptautinė moterų konferencija „Moterys demokratijos stiprintojos: gerosios praktikos pavydžiai“, kurioje laukiama Suomijos, Kirgizijos, Kosovo prezidenčių, Mongolijos vadovo, Albanijos ir Latvijos parlamento pirmininkių, Slovakijos premjerės, Jungtinių Valstijų valstybės sekretorės Hillari Clinton.

Konferencija vyksta Prezidentūroje. Ji surengta baigiant dvejus metus trukusį Lietuvos pirmininkavimą Demokratijų bendrijai Prezidentės D.Grybauskaitės iniciatyva, bendradarbiaujant su Suomijos prezidente Tarja Halonen, Moterų pasaulio lyderių taryba ir Europos lygių galimybių institutu.

Į forumą susirinko moterys lyderės iš 40-ties pasaulio valstybių. Tarp dalyvių – Jungtinių Tautų specialioji atstovė kovos su smurtu prieš moteris klausimais Margot Wallstrom,  Danijos užsienio reikalų ministrė Lene Espersen, Latvijos Saeimos vadovė Solvita Aboltine, Švedijos ūkio ir energetikos ministrė Maud Elisabeth Olofsson, Albanijos parlamento vadovė Jozefina Coba Topalli, Slovakijos premjerė Iveta Radičova, kitos aukštos viešnios.

Pasaulio lyderės aptars, kaip skatinti moterų dalyvavimą politiniame, verslo ir visuomeniniame gyvenime bei kaip užtikrinti lygias saviraiškos ir karjeros galimybes, kokiomis priemonėmis stabdyti smurtą ir prekybą žmonėmis.

Atidarydama konferenciją Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad demokratiją sunku įsivaizduoti be moterų dalyvavimo politiniame, visuomeniniame, verslo gyvenime.

“Visuomenės gyvenime dalyvauja vis daugiau moterų, tačiau noras tapti lyderėmis joms kainuoja dvigubai daugiau pastangų nei vyrams. Moterims vis dar tenka kovoti už elementarias savo teises, nes prieš nusistovėjusias nuostatas dažnai bejėgiai net įstatymai. Vienas iš būdų tai pakeisti – rodyti asmeninį pavyzdį”, – teigė prezidentė.

Moterys, pasak D.Grybauskaitės, visame pasaulyje – tiek besivystančiose šalyse, tiek stipriose demokratinėse bendruomenėse – susiduria su panašiomis problemomis.

Viena opiausių problemų šalies vadovė įvardijo moterų diskriminaciją darbo rinkoje. Pasak jos, Lietuvoje verslo įmonių vadovės moterys sudaro 17 proc., o uždirba 20 proc. mažiau nei tą patį darbą dirbantys vyrai. Prezidentės teigimu, tai ne tik diskriminacija, bet ir ekonomiką stabdantis veiksnys. D.Grybauskaitės teigimu, tyrimai rodo, kad panaikinus atlyginimų diskriminaciją BVP galėtų išaugti 30 procentų.

Skaudžiausiu ir dažniausiu moters teisių pažeidimu prezidentė įvardijo moterų patiriamą fizinį ir psichologinį smurtą. Lietuvoje neseniai pradėjusį veikti Apsaugos nuo smurto privačioje erdvėje įstatymą šalies vadovė pavadino didžiuliu žingsniu kuriant visuomenę be baimės.

Aukšto lygio susitikimas rengiamas bendradarbiaujant su Moterų pasaulio lyderių taryba, Demokratijų bendrijomis, Europos lygių galimybių institutu ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

Tarp konferencijos svarbiausiųjų dalyvių yra ir vienas vyras – pirmininkavimą Demokratijų bendrijai iš Lietuvos perimančios Mongolijos prezidentas Tsakhia Elbegdorj.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė