Į Vilnių atvykstančio Lenkijos užsienio reikalų ministro tikslas – slapčia susitikti su lenkakalbiais Lietuvos piliečiais (9)

Radoslavas Sikorskis | gover.pl nuotr.

Radoslavas Sikorskis

Šiandien birželio 30 d. vakare į Vilnių neoficialiai susitikti su lenkų tautine mažuma atvyks Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis. Neoficialiomis žiniomis, ministras taip pat ketina dalyvauti priėmime Nacionalinės dailės galerijoje.

Lietuvos lenkų sąjunga būsimo susitikimo su R.Sikorskiu nekomentuoja ir susitikimo aplinkybių ir vietos neatskleidžia.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos atašė žiniasklaidai Edvard Vickun portalui Alkas.lt paaiškino, kad šis R.Sikorskio atvykimas į Lietuvą nėra jo oficialus vizitas. „R.Sikorskis atvyksta dalyvauti  Demokratijų bendrijos renginiuose“ – E.Vickun. Tačiau Alkas.lt portalo duomenimis Lenkiją Demokratijų bendrijos renginiuose atstovaus buvęs prezidentas Aleksandras Kvasnievskis, o Lenkijos užsienio reikalų ministro R.Sikorskio kelionės tikslas yra susitikimas su lenkais save laikančiais Lietuvos „tuteišiais“.

Pernai Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis, pareiškė, jog nevyks į Lietuvą, kol lenkų atstovams nebus leidžiama dokumentuose asmenvardžius rašyti visomis lotyniškomis raidėmis.

Į Vilniuje ketvirtadienį ir penktadienį rengiamus Demokratijų bendrijos renginius  atvyks Jungtinių Valstijų ir Europos Sąjungos diplomatijos vadovės Hillary Clinton bei Catherine Ashton, keturių valstybių prezidentai, daug ministrų, kitų pareigūnų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų. Renginiuose daug dėmesio ketinama skirti situacijai arabų kraštuose, kuriuose nuvilnijo revoliucijos, situacijai Rytų Europos valstybėse, moterų teisėms.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė