Draučių kaimo tragedija: o jei lietuvis būtų iššaudęs lenkų kaimą? (5)

Draučiai

Draučiai

Šiandien, birželio 30 d., ketvirtadienį, 19.10 val. LNK televizijos žurnalistinių tyrimų laidoje „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ bus prisiminta 1998 metų Draučių kaimo tragedija.

Apie visa tai, tik plačiau ir išsamiau bus kalbama ketvirtadienį „Su nerimu stebime, kaip Draučių kaimo tragedijos tyrimas krypsta į žudiko L. Zavistonovičiaus pripažinimą psichikos ligoniu. Kaip tam ruošiama visuomenė. Ar bent įsivaizduojama, kas dabar dėtųsi Europoje, jei lietuvis būtų iššaudęs lenkų kaimą?” – buvo rašoma Tėvynės Sąjungos (Lietuvos konservatorių) Kauno Kalniečių skyriaus visuotinio susirinkimo kreipimesi į generalinį prokurorą vykstant Draučių kaimo tragedijos tyrimui. Tai tik viena citata iš niekada iki šiol neviešintos bylos, kuri teismo nepasiekė.

Ketvirtadienį LNK žurnalistas Egidijus Knispelis savo laidoje „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ pasakos apie Draučių kaimo tragediją. „Istorija, kurią šį kartą norime jums papasakoti, iš tiesų šiurpi. Iššaudyti beveik visi nuošalaus Širvintų rajono kaimo gyventojai. Spauda tai iš karto pavadino: „Žmonių medžioklė“, „Skerdynės Draučiuose“… Ir tai ne pokario metais. Tai atsitiko 1998–tųjų vasario 15-ąją,– pasakojo autorius, – tą dieną 58-erių metų ūkininkas Leonardas Zavistonovičius nušovė aštuonis žmones. Du sužeidė. Vienas iš jų po savaitės mirė ligoninėje. Gyvi liko tik du šio penkių vienkiemių kaimo gyventojai“.

Kas tuo metu iš tikrųjų įvyko Draučiuose? Žudikas buvo iš tiesų ligotos psichikos ar… puikiai suvokė ką daro, o neapykanta lietuviams buvo tokia stipri. Sužinojusi, kas įvyko Draučiuose, Lietuvos Respublikos prezidentūra kreipėsi į Valstybinį radiją ir televiziją su prašymu… neviešinti informacijos, kol mūsų šalyje nebaigs valstybinio vizito Lenkijos Prezidentas Aleksandras Kvasnevskis.

Vyriausybė tą patį vakarą sudarė komisiją, kuriai buvo pavesta ištirti, kas įvyko Draučiuose. Atsitiktinis kriminalinis įvykis ar iš anksto kažkieno suplanuotas teroro aktas prieš lietuvius ir jų atkurtą Nepriklausomybę? Tą vakarą jėgos struktūrų vadovai rimtai svarstė, ką reikėtų daryti, jei keršijant už Draučius, Lietuvoje prasidėtų linčo teismai?

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė