Kaune ir Vilniuje vyks XV pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas (1)

www.alkas.lt

Liepos 3–5 dienomis Kaune ir Vilniuje vyks XV pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas, kuris bus jungtinis renginys su Pasaulio lietuvių ekonomikos forumu. Kviestiniai simpoziumo pranešėjai: Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, Kolumbijos universiteto profesorius Antanas Mockus, Europos Komisijos mokslinių tyrimų ir inovacijų komisarė Máire Geoghegan-Quinn.

Svarbius įvykius – XV pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumą ir Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą – vienija ta pati idėja: globali, tačiau savo tapatybės veido neprarandanti Lietuva yra stipri naujiems iššūkiams. Todėl nutarta surengti bendrą sesiją, kuri pasiųstų žinią ir pakviestų po pasaulį pasklidusius lietuvius mokslininkus, verslininkus, menininkus, Lietuvos bičiulius, pasitelkus geriausią patirtį, drauge kurti ateities Lietuvą.

XV pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumo tema: stiprios ir konkurencingos valstybės kūryba – tai mokslo galimybių ir jaunimo iniciatyvų energija, mokslo ir verslo bendradarbiavimo stiprinimas, lietuviškosios tapatybės išsaugojimas. Įgyvendindama šiuos tikslus Lietuva jau dabar investuoja beveik 2 mlrd. Lt į mokslo ir technologijų plėtrą.

Simpoziumo siekis – sustiprinti pažintis ir užmegzti naudingus ryšius tarp Lietuvos ir lietuvių kilmės mokslininkų, verslininkų ar užsienyje gyvenančių kultūros veikėjų. Jame dalyvaus žymiausi tarptautinio lygio Lietuvos mokslininkai. Simpoziume pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus aukščiausi šalies vadovai, ministrai,  plačiai žinomi Lietuvos ir išeivijos mokslininkai, kultūros veikėjai.

Prie simpoziumo parengiamųjų darbų aktyviai prisideda Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos ir Vilniaus universitetai, Lietuvos mokslo taryba ir Lietuvos mokslų akademija,  Pasaulio lietuvių bendruomenė.

Simpoziumo programą rasite ČIA.

Kategorijos: Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė