Veikia nauja svetainė apie Dieveniškių krašto istoriją ir kultūrą (0)

www.alkas.lt 

Neseniai startavo nauja informacinė interneto svetainė www.dieveniskes.info, kurioje publikuojamos Dieveniškių krašto kultūros naujienos, aktualijos, taip pat straipsniai apie Dieveniškių istoriją, baltų palikimą. Puslapio administracija tikisi, jog ši svetainė bus įdomi ne tik vietiniams Dieveniškių gyventojams, bet padės daugiau sužinoti apie šią atokią, tačiau turtingą gamtos, kultūrinio bei istorinio paveldo Lietuvos vietovę visiems susidomėjusiems.

Dieveniškių kraštas, tai išskirtinis Lietuvos žemės lopinėlis pietryčiuose, kyšulys, įsiterpęs į dabartinę Baltarusijos Respubliką. Dar kitaip vadinamas – Lietuvos „apendiksu“, Lietuvos „ašara“… Ši vieta išskirtinė tuo, kad priklausydama Šalčininkų rajonui sugebėjo išlaikyti ir išsaugoti tautiškumą ligi šių dienų.

Šio Lietuvos lopinėlio istorija yra ganėtinai sudėtinga, dramatiška bei graudi. Tačiau nepaisant to, amžių amžiais Dieveniškių krašto žmonės saugojo ir puoselėjo lietuvybę, savo papročius, tikėjimą. Kai Mažojoje Lietuvoje buvo pradėta leisti lietuviška „Aušra“, Dieveniškių krašto, kaip mano istorikas Vytautas Merkys, žmonės kreipėsi kolektyviniu prašymu į Rusijos imperijos vidaus reikalų ministrą panaikinti lietuvių spaudos draudimą. Ir tai tik vienas iš pavyzdių, atsipindinčių vietos gyventojų vienybę ir gebėjimą ginti tautiškumą. Jų dėka ir pačių vietos aplinkybių, kraštas pasižymi nuostabia gamta, kuri yra beveik nesugadinta žmogaus pramoninės veiklos. Čia taip pat itin gausu gamtos ir kultūros paminklų, pagoniškųjų apeigų artefaktų ir kitų įdomybiu, žavinčių tiek vietinius gyventojus, tiek svečius.

Taigi akivaizdu, kad šio mažučio Dieveniškių krašto gyventojai įstengė atlaikyti daugybę istorijos ir politikos negandų, o šios interneto svetainės tikslas – pagerbti krašto istoriją, nusilenkti jo gamtai, padėkoti čia triūsiantiems žmonėms, parodyti jų darbus visuomenei ir be abejo – padėti jiems puoselėti jų idėjas, vertybes bei skleidžiamą tautiškumą. Todėl maloniai kviečiame visus palaikyti šį puslapį ir padėti jam plėstis vardan gražiausių tikslų.

Kategorijos: Etninė kultūra, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė