V.Klovos opera „Pilėnai“ vėl Trakų pilies kieme (0)

 www.alkas.lt

Pilėnų gynimas. Dail. Aleksandras Vitulskis, 1965 m.

Liepos 2 d., šeštadienis  ir liepos 5 d., antradienį Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras  jau dešimtą kartą kviečia į Trakų pilies kieme rodomą V. Klovos operą „Pilėnai”.

Nuo 2001 m. vasaros, kuomet teatras įgyvendino savo seną svajonę – įkūnydamas didžiųjų pasaulio teatrų patirtį pakvietė į Vasaros sezono spektaklius Trakuose, „Pilėnai” tapo įspūdingiausiu vasaros sezonų reginiu. Šalia nuostabios pilies, tarsi tam tyčia sukurtos „Pilėnų” istorinės dramos dekoracijos, nauja gaida suskambo operos arijos, nauju grožiu atsiskleidė spektaklio scenos. Ir nepaisant jokių oro prognozių, „Pilėnai” kiekvieną vasarą sukviečia minias žiūrovų. O šiemet sinoptikai pranašauja itin gražią ir šiltą liepos pradžią!

Šiemetiniai „Pilėnai” – išskirtiniai dar ir tuo, kad sukanka 55 metai, kuomet ši opera pirmą kartą buvo pastatyta 1956 m liepos 1 d. Ir per visą tą laiką nebuvo nei vieno sezono, kuomet „Pilėnai” nebūtų buvę repertuare. Apkeliavę Lietuvą, rodyti ir kolūkių centrų aikštėse, ir ant piliakalnių, teatre jie iš viso parodyti 345 kartus. Ir štai dabar, opera, tarsi įgavusi naują gyvastį, jau dešimtą vasarą rodoma Trakų pilies kieme. Garsioji Ūdrio daina, iš tiesų – pagal visas operos taisykles parašyta puiki baritono dainuojama arija, kaip ir garsieji operos chorai, dainuojami lyg liaudies daina, kartais net nežinant, kad tai vieni pagrindinių operos „Pilėnai” akcentų.

Antrasis „Pilėnų” spektaklis liepos 5 d. yra skirtas operos solisto Sigito Dirsės jubiliejui, kuris šioje operoje dainuos pagrindinį, kunigaikščio Margirio vaidmenį. Pasak solisto, „Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse dainuoti apie dramatiškus, bet heroizmo kupinus lietuvių tautos įvykius yra labai simboliška. Džiaugiuosi, kad mano jubiliejui skirtas toks prasmingas spektaklis “.

„Pilėnuose” liepos 2 d. dainuos Vytautas Bakula, Julija Stupnianek, Inesa Linaburgytė, Vytautas Juozapaitis, liepos 5 d. – Sigitas Dirsė, Julija Stupnianek, Jovita Vaškevičiūtė, Ramūnas Urbietis, o taip pat Liudas Norvaišas, Vytautas Kurnickas, Vladas Bagdonas, Arūnas Malikėnas, Dmitrijus Poleščukas, Jonas Valuckas. Diriguos Robertas Šervenikas.

Kategorijos: Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė