Aplankykite ekspoziciją „Lietuvos paštas skelbia laisvę“ (0)

www.alkas.lt

Prasidėjus Antrojo pasaulinio karo veiksmams Lietuvos teritorijoje, per sukilimą paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės Atstatymas, sudaryta Laikinoji Vyriausybė. Vienas pirmų jos uždavinių buvo parodyti visam pasauliui, kad Lietuva vėl išsikovojo laisvę.

Tam labai gerai galėjo pasitarnauti Nepriklausomybės atkūrimą deklaruojančių pašto ženklų naudojimas ir jų sklaida pasauliniais pašto kanalais. Trūkstant laiko paruošti naujus lietuviškus pašto ženklus ir vokus, nutarta paimti iš Centrinio pašto valdybos sandėlio devynių nominalų rusiškus pašto ženklus ir „Spindulio“ spaustuvėje skubiai juos perspausdinti juodu tekstu užrašant ant kiekvieno NEPRIKLAUSOMA LIETUVA 1941-VI-23. Nutarta perspausdinti 20 milijonų 170 tūkstančių Lietuvos Nepriklausomybę skelbiančių pašto ženklų ir nedelsiant juos išplatinti. Tai įgyvendinti pavyko tik iš dalies, didžiąją dalį ženklų konfiskavo okupacinė vokiečių valdžia. Po pasaulį pasklido apie 100 000 tokių pašto ženklų. Dar tiek pat jų atspausdinta regioniniuose pašto skyriuose, Lietuvos Nepriklausomybę skelbė ženklai su užrašais „Laisvi Telšiai 1941-VI-26“, „Išlaisvinta 1941-VI-24 Ukmergė“ ir t.t. Tai tapo didele filateline retenybe.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga kviečia aplankyti nedidelę ekspoziciją Vilniuje, kur galima susipažinti su šiuo nežinomu istorijos reiškiniu. Paroda „Lietuvos paštas skelbia laisvę“ – trys dešimtys fotografuotų plakatų su šias pašto ženklais, vokų serija su Birželio sukilimo dalyviais, karo meto dokumentai, bylojantys apie pastangas paštu skleisti Lietuvos laisvės idėją. Ekspoziciją apžiūrėti galima Vilniuje, Kalvarijų 125 („Sigma“) 8 aukštas, 8 kab – pirmadieniais ir antradieniais 17:00 – 17:30, ketvirtadienį – 17.00 – 18.00 val. Daugiau žinių:  info@tautosjaunimas.lt

Kategorijos: Istorija, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė