Vyriausybė svarstys ar siūlyti įrašyti Lietuvos piliečio tautybę į asmens tapatybės dokumentus? (74)

www.alkas.lt

Šiandien birželio 27 d. Vyriausybė svarstys Lietuvos Respublikos paso įstatymo ir Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės įstatymo 4 straipsnio papildymo įstatymo projektus (Nr. XIP-2894 ir XIP-2895) kuriuose yra numatyta, kad Lietuvos piliečio pageidavimu tiek į pasą, tiek ir į asmens tapatybės kortelę pagal Lietuvos gyventojų registro duomenų centrinės bazės duomenis būtų įrašomas papildomas duomuo – tautybė. Šių įstatymų projektų aiškinamuosiuose raštuose nurodoma, „kad tautybės įrašo įteisinimas pagrindiniame asmens dokumente leistų piliečiui jį identifikuojančiais duomenimis nurodyti ne tik savo vardą, pavardę ar gimimo datą, bet ir priklausymą tautai, taip deklaruojant savo tautinį identitetą“. Tačiau šiems įstatymo projektams griežtai nepritaria Lietuvos Vidaus reikalų ministerijos (VRM) valdininkai siūlantys Vyriausybei nepritarti, kad pase ar asmens tapatybės kortelėje piliečio pageidavimu būtų įrašoma jo tautybė. VRM nuomone tautinės tapatybės deklaravimas šiuose asmens tapatybės dokumentuose būtų nesuderinamas su pačių dokumentų paskirtimi.

Birželio 22 d.VRM parengė Vyriausybės  nutarimo projektą nustatantį, kad „nei pasas, nei asmens tapatybės kortelė nėra skirti asmens tautybei patvirtinti, nes tautybės įrašymas į nurodytus asmens dokumentus nesusijęs su piliečio tapatybės ir pilietybės patvirtinimu”.

VRM nuomone „piliečio apsisprendimas priskirti save etninei tautai, taip pat ir galimybė deklaruoti (išreikšti) savo tautinį identitetą neturėtų būti siejami su formaliu tautybės įrašymu pase ar asmens tapatybės kortelėje”.

VRM tikina, kad „piliečiai, priskyrę save konkrečiai tautybei, ir be minėto įrašo pase ar asmens tapatybės kortelėje gali nekliudomai puoselėti savo kalbą, kultūrą, papročius, aktyviai dalyvauti tautinių bendrijų, kurioms jie save priskiria, veikloje, bendrauti su kitų tautybių piliečiais ar kitais būdais deklaruoti (išreikšti) savo tautinį identitetą”.

Siūlymą papildyti asmens tapatybės dokumentus įrašu apie tautybę šių metų vasario 2 d. yra pateikęs Seimo narys Mečislovas Zasčiurinskas.

„Šiuo metu Lietuvoje yra uždrausta piliečiui nurodyti savo tautybę pase ir asmens tapatybės kortelėje. Šiam įrašui reikalingos skilties nėra nei viename iš asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Toks prievartinis asmenų nutautinimas veda link žmogaus tautiškumo ir patriotizmo žlugdymo, silpnina ne tik tautą, jai priklausančius narius, bet ir pačią valstybę“ – teigė M.Zasčiurinskas.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė