Prasidėjo folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių” (0)

www.alkas.lt

Šiandien Rasos šventės dieną, birželio 24 d., mylinti, sauganti ir puoselėjanti liaudies tradicijas Neringa švenčianti savo 50-ies metų sukaktuvesa sukvietė visus birželio 24-26 d. pasisemti įkvėpimo iš liaudies išminties lobyno kasmetinėje šventėje „Tek saulužė ant maračių“!

Kai saulė pasiekia aukščiausią tašką, kai trumpiausią metų naktį nutvieskia delčios šviesa, o jūra ima ošti stipriau ir marios banguoti plačiau, Kuršių nerijoje kopas pustantis vėjas pravers protėvių išminties lobyno duris…

Jau tryliktąjį kartą Neringa mus suburs kūrybai, stebuklams, magijai… Šokiai, dainos, burtai, gydymas garsu, mandalos kūrimas, žiniuonių žinios – visa tai galėsite rasite Neringoje. Žolininkė Adelė Karaliūnaitė skaitys paskaitą „Septynios kūno galios ir jų stiprinimas žolelėmis”. Vyks Rasos šventės apeigos.  Skambės „Gongų misteriją vasarvidžio naktį”. Šeštadienio rytą muzikos ir garso terapeute Daina Dainyte Uribe skaitys paskaitą „Gyvi gydantys garsai: pasiskambėjimai”, o dr. Dainius Razauskas aiškins magijos sąvokos kilmę bei kai kurias netikėtas jos apraiškas.

Gyvybingomis ir įkvepiančiomis gaidomis saulužę ant maračių tekins rusai „Koleso” ir „Rusijos kampelis”, lenkai „Liublin”, „Etnomalija”,moldavai „Briulec”, liaudies muzikos magiją dalinsis latviškoji „Delve”, bei namiškiai – tautinių šokių grupė „Kalnapušė”.

Uoliausi tradicinio folkloro puoselėtojai sulėkę iš visų Lietuvos kraštų įsikurs Nidos ir Pervalkos krantinėse. Girdėsime skambant užburiančias Aukštaitiškas sutartines, žemaitiškai „rokuojančią” Palangos „Mėguvą”, Marcinkonių dzūkišką etnografinį ansamblį, suvalkietišką „Imsrę” iš Jurbarko. Vėjo ir jūros stebuklą apdainuos šeimininkai, Klaipėdos krašto tradicijų puoselėtojai Nidos „Giedružė” ir Juodkrantės „Aušrinė”.

Nepakartojamoje ir kerinčioje aplinkoje susitiksite tai kas artima, kas stiprina ir įkrauna, kas kvepia stebuklais ir senovine magija.

Šventės „Tek saulužė ant maračių” dienotvarkė.

Kategorijos: Etninė kultūra, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė