Rasos šventė Verkiuose (1)

Rasos šventė

Rasos šventė

Šiandien birželio 23 d. nuo 19 val. iki Saulės patekėjimo Verkių rūmų parke (Žaliųjų Ežerų g. 49), Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija ir Lietuvių etninės kultūros draugija jau vienuoliktą kartą kviečia vilniečius bei miesto svečius į tradicinę, vieną gražiausių etnokultūrinių švenčių Lietuvoje – Rasos šventę Verkiuose.

Pasipuoškite vainikais, susipinkite kupoles, pasiimkite lauknešėlį ir su šeimomis, draugais atvykite į liepomis kvepiantį Verkių parką švęsti trumpiausios saulėgrįžos nakties šventės.

Čia bus buriama iš žolynų ir ragaujama stebuklinga vaistažolių arbata, bus einama rateliais aplink Kupolę, buriama iš vainikų, bus pagerbta Lizdeikos aukuro ugnis, dainomis ir sutartinėmis bus palydėta vakaro Saulė, bus šokama prie didžiulio šventinio laužo, plukdomi vainykai, sutinkama tekanti Saulė.

Kaip ir kasmet bus atliekamos ugnies apeigos prie Lizdeikos aukuro, vyks žolynų kermošius su Verkių rūmų botanikais, bus be abejo buriamasi!

Šventėje dalyvaus: „Jorė“ (vadovė R. Aleksiūnienė), „Nalšia“ (vadovė A. Vakarinienė), „Laukis“ (vadovė L. Šarkaitė – Vilums), „Kūlgrinda“ (vadovė I. Trinkūnienė), „Varangė“ (vadovė V. Liutkutė), „Raskila“(vadovė V. Tolutienė), etnomuzikologų G.ir A. Kirdų šeima, žolininkės – būrėjos, vaistažolių žinovės.
Šventę ves Nijolė Balčiūnienė.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė