E2K pristato lietuvišką istorinį dokumentinį filmą „Pavergtųjų sukilimas“ (video) (0)

www.alkas.lt 

Birželio 22 d. 17.00 val. Vilniuje, kino teatre „Pasaka“ viešojį įstaiga „E2K”  pristatys naują lietuvišką istorinį dokumentinį filmą „Pavergtųjų sukilimas“ (prodiuseris Saulius Bartkus, režisierius Algis Kuzmickas).

Tai antras šiemet „E2K“  sukurtas kūrinys skirtas svarbiausių Lietuvos valstybės istorijos datų įamžinimui. Vasarį studija visuomenei pristatė filmą „Nežinomi didvyriai“, skirtą Sovietų agresijos sausyje dvidešimtmečiui. 

„Pavergtųjų sukilimas“ pasakoja apie apie lygiai prieš 70 metų Lietuvoje vykusius įvykius. Tuomet vykstant masiniams Lietuvos žmonių trėmimams, 1941 m. birželio 15 d. miestus, miestelius ir net kai kuriuos kaimus pasiekė Lietuvių aktyvistų fronto (LAF) pasiuntiniai iš Kauno, kurie centrinei vadovybei pavaldžioms pogrindžio grupėms perdavė įsakymą pereiti į nelegalią padėtį, apsiginkluoti, slapstytis ir laukti signalo. Lietuvoje staiga atsirado daug prastokai ginkluotų partizanų būrių, kuriuos pastebėjo ir sovietinio saugumo organai. Lietuvą apskriejo slaptai perduodama žinia, kad birželio 16-26 d. galįs prasidėti karas tarp SSRS ir Vokietijos.
 
Birželio sukilimas įsiplieskė pirmą karo dieną ir vyko savaitę – nuo birželio 22 iki birželio 28 d. Sukilėliai sudarė Lietuvos Laikinąją vyriausybę, kuri 1941 m. birželio 23 d. per Kauno radiją paskelbė Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo deklaraciją ir atsišaukimą į lietuvių tautą. Taip pat paskelbta Lietuvos Laikinosios vyriausybės sudėtis.
 
Kovos su besitraukiančiais Raudonosios armijos daliniais ir komunistų aktyvistais vyko ne tik Kaune, bet ir Vilniuje bei visoje Lietuvoje. Lietuvoje vienintelėje iš sovietų okupuotų kraštų prasidėjus Vokietijos-Sovietų Sąjungos karui kilo ginkluotas sukilimas. Sukilimą organizavo Lietuvių aktyvistų frontas (LAF).
 
1941-ųjų metų birželio įvykiai – tai visos tautos sukilimas prieš okupaciją ir terorą, kurio pagrindinis tikslas — tautai tapti subjektu, o ne auka, atkurti suverenios šalies valdymo formas ir institucijas, išsaugoti likusį turtą, išlaisvinti kalinčiuosius Kaune ir visoje šalyje. Tuomet sukilimas buvo akivaizdus ženklas Vokietijai ir kitoms šalims, kad Lietuva nėra Sovietų sąjunga.

httpv://www.youtube.com/watch?v=LZLpHth-Iu0&feature=related

httpv://www.youtube.com/watch?v=eGPJI6-sE1s&feature=related

Viešojį įstaiga yra „E2K” ne pelno siekianti organizacija, suvienijusi profesionalius kino ir TV laidų kūrėjus, aktyvius kultūros, švietimo ir kitus visuomenės veikėjus. „E2K”  savo pagrindiniu tikslu laiko visuomenės viešųjų interesų tenkinimą,  įgyvendinant visuomenei naudingą veiklą kultūros, švietimo, taip pat istorinės atminties išsaugojimo srityse. 

„E2K” kūrėjai ir toliau žada savo kuryba kelti ir stiprinti mūsų lietuvišką dvasią. Tad ištarkime kartu su jais: TEGYVUOJA LAISVA IR NEPRIKLAUSOMA LIETUVA. VISKAS LIETUVAI!

Kategorijos: Istorija, Menas, Naujienos, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė