Socialdemokratai ragina keisti sprendimus dėl lietuvių kalbos egzamino nelietuviškų mokyklų abiturientams (6)

„Švietimo įstatymo pataisos, kad jau artimiausiais metais Lietuvoje gyvenantys kitakalbiai kartu su lietuviais laikytų vienodą lietuvių kalbos egzaminą, yra sunkiai įgyvendinamos per tokį trumpą laiką, o Švietimo ir mokslo ministerija realiai dar nėra pasirengusi tokiam žingsniui“  – teigia Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai Seime.

Pasak LSDP išplatinto pranešimo spaudai „tautinių bendrijų atstovai, kurių šeimose nekalbama lietuvių kalba, turi daug mažesnius lietuvių kalbos mokėjimo įgūdžius. Tą pažymi ir specialistai. Todėl suvienodinti lietuvių kalbos egzaminą jau 2013 metais yra nerealu. Teisingausia būtų tai padaryti, kai bus realizuota visa naujoji lietuvių kalbos ir kitų mokomųjų dalykų dėstymo lietuvių kalba programa, bet kuriuo atveju – ne anksčiau kaip po ketverių metų“.

Revoliucinių procesų žinovai ir šalininkai socealdemokratai šiuo atveju tegia, kad lietuvių kalbos mokyti negalima revoliuciniu keliu ir raginama švietimo ir mokslo ministeriją peržiūrėti priimtus sprendimus.

Jie siūlo pasiruošti jų įgyvendinimui ir lietuvių kalbos egzamino reikalavimus kitakalbiams suvienodinti tik nuo 2016-2018 metų. Jų manymu „tai sumažintų bereikalingą įtampą, kilusią dėl tokio gerai neapgalvoto sprendimo, ir pagerintų santykius su mūsų kaimynine šalimi“.

Kategorijos: Kalba, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė