Tautininkai traukiasi iš TS-LKD partijos (5)

Šiandien birželio 19 d. Vilniuje vykusi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Tautininkų frakcijos konferencija priėmė nutarimą, kad tautininkai traukiasi iš konservatorių partijos ir atkuria nuosavą partiją.

Frakcijos konferencijoje už pasitraukimą iš TS-LKD balsavo 53 delegatai, prieš buvo 17, o 4 susilaikė. Balsavime pralaimėję tolesnės bendros veiklos šalininkai po balsavimo demonstratyviai konferenciją paliko.

Atsikuriančią tautininkų partija sveikino konferencijos svečiai: Nepriklausomybės akto signatarai prof. Bronislovas Genzelis ir Vidmantas Povilonis, Sąjūdžio pirmininkas, LR Seimo narys Rytas Kupčinskas, Lietuvių kalbos gynėjų sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė, Lietuvių tautinio centro pirmininkas Ričardas Čekutis,  Tautinio jaunimo centro pirmininkas Julius Panka, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka, Lietuvos Romuvos vadovas Jonas Trinkūnas, Skautų sąjungos įkūrėjas Algirdas Berkevičius, Lietuvių etninės kultūros draugijos pirmininkė Dalia Urbanavičienė, VU Doc. Dr. Donatas Pilinkus, politologas Marius Kundrotas, „Nalšios žemės“ laikraščio  redaktorė Sigita Adomavičienė.

Konferencijos delegatai ir svečiai, užpildę Tautininkų sąjungos steigėjų anketas, sudarė Tautininkų sąjungos iniciatyvinę grupę ir jos pirmininku išrinko Seimo narį Gintarą Songailą. Iniciatyvinė grupė taip pat priėmė kreipimąsi, kviesdama visus tautos likimui neabejingus žmones prisidėti prie Tautininkų sąjungos atkūrimo.

Skelbiame šio kreipimosi tekstą:

2011 m. birželio mėn. 19 d.
INICIATYVINĖS GRUPĖS TAUTININKŲ SĄJUNGAI ATKURTI
KREIPIMASIS

Telkime piliečius, kuriems rūpi Tautos ateitis!

Lietuvai, kuriai šiandien būtina spręsti gyvybiškai svarbius uždavinius,
kaip niekada reikalinga savo principų neišduodanti, nacionalinius interesus ginanti ir su bet kuo į sandorius dėl valdžios neinanti politinė jėga. Savo vertybinius pagrindus mes, Lietuvos tautininkai, visada siekėme įrodyti darbu, būdami tvirtai įsitikinę, kad tik šitaip galime užsitarnauti rinkėjų pasitikėjimą ir kurti visavertę valstybės politinę sistemą.

Deja, principinga mūsų atstovų veikla Seime, ginant lietuvių kultūrą, kalbą,
tautinį orumą, o taip pat teisingumą ir kitas konstitucines vertybes, susilaukė kraštutinai nepalankaus TS-LKD vadovybės vertinimo. TS-LKD pirmininkas ne sykį šiurkščiai pažeidė Tautininkų frakcijos Steigimo deklaracijos, kurią pa­tvir­tino jungtinės partijos suvažiavimas, nuostatas. Tautininkų frakcijos darbas jungtinėje partijoje buvo nuolat nedemokratiškai varžomas. Todėl piliečiai, kuriems rūpi lietuvių tautos gyvybingumas, iš esmės nebeturi juos ryžtingai atstovaujančios politinės partijos.

Tuo metu, kai Lietuva privalo rasti esminius nacionalinius sprendimus,
kaip jai toliau gyventi ir siekti gerovės savo žemėje, kai atsivėrus Europos Sąjungos ir globalių sąveikų erdvei vis labiau ryškėja valstybės institucijų nepajėgumas atlikti savo konstitucines prievoles, ­– mes nebeturime  kito kelio, kaip tik nedelsiant atkurti savarankišką tautininkų politinę srovę, telkiančią pi­liečius savosios valstybės gaivinimui, visuomeninės darnos ir tvaraus eko­nomikos augimo siekiniams.

Esame įsitikinę, kad atkurtoji Tautininkų sąjunga išaugs į platų tautinį demokratinį judėjimą, vienijantį visų visuomenės sluoksnių žmones, norinčius dirbti valstybės labui. Taip pat tikime, kad mūsų apsisprendimas paskatins visų tautinę idėją išpažįstančių politinių jėgų bendradarbiavimą.

Kviečiame į atsikuriančią Tautininkų sąjungą savo talka, patarimu ir dalyvavimu jungtis visus Lietuvos piliečius, siekiančius į valstybės gy­venimą grąžinti tautines vertybes ir tikėjimą mūsų tautos ateitimi!

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė