Šiandien tautininkai ketina atsiskirti nuo TS-LKD partijos (46)

Šiandien birželio 19 d. 11 val. Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) į savo konferenciją rinksis Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Tautininkų frakcijos nariai. Tai bus antroji šių metų balandžio 30 d. įvykusios tautininkų konferencijos dalis.

Pirmoje konferencijos dalyje buvo svarstoma galimybė tautininkams trauktis iš TS-LKD partijos ir atkurti savarankišką Tautininkų sąjungą. Tuo kart buvo nuspręsta kol kas nepriimti sprendimo dėl tautininkų traukimosi iš TS-LKD. Nors už tokį nutarimo projektą balsavo dauguma Konferencijos delegatų, nutarimo projekte numatytai Tautininkų frakcijos likvidavimo procedūrai nepritarta 2/3 pagal frakcijos statutą reikalingų balsų. Tačiau daugiau kaip 2/3 tautininkų konferencijos delegatų balsavo už siūlymą prie Tautininkų frakcijos ateities klausimo svarstymo grįžti po dviejų mėnesių pertraukos ir tuomet priimti galutinį sprendimą. Tad šis sprendimas turi būti priimtas šiandien.

Tautininkai yra nepatenkinti TS-LKD vykdoma liberalia ir antitautine politika.  TS-LKD Tautininkų frakcijos taryba priešinosi TS-LKD kurtai koalicijai su antivalstybines nuostatas deklaruojančiu „Tomaševskio bloku“ ir  jam priklausančiais KGB statytiniais Vilniaus miesto savivaldybėje. Už aktyvų pasipriešinimą tokiai koalicijai TS-LKD tautininkų frakcijos pirmininkas Gintaras Songaila buvo pašalintas iš TS-LKD partijos gretų.

Tautinkų lyderio Gintaro Songailos teigimu konservatyvias tautines vertybes TS-LKD  atstovaujanti Tautininkų frakcija nuo pat įsiliejimo į TS-LKD gretas patiria nuolatinį spaudimą iš liberalųjį partijos sparną atstovaujančio partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus ir jo aplinkos. Dėl šio, dažnai su TS-LKD nuostatais ir Tautininkų sąjungos stojimo į TS-LKD sutarties nuostatomis prasilenkiančio nuolatinio A.Kubiliaus ir jo šalininkų destruktyvaus spaudimo tautininkai esą patiria didelius suvaržymus ir nuolatinius trukdžius savo frakcijos veiklai. Pernai TS-LKD Priežiūros komitetas sustabdė frakcijos vicepirmininko Arvydo Radžiūno ir Valdybos nario Kazimiero Uokos narystę partijoje, o prieš pat balandžio 30 d. konferenciją pašalino iš partijos ir Tautininkų frakcijos pirmininką Gintarą Songailą.

Balandžio 30 d. vykusioje konferencijoje tautininkai iškėlė reikalavimą TS-LKD Tarybai ir Suvažiavimui grąžinti frakcijos lyderius į partiją, netrukdyti priimti į frakciją naujų narių ir pašalinti Lietuvių tautininkų sąjungos prisijungimo prie Tėvynės sąjungos sutarties pažeidimus, o taip pat sudarė derybų su partijos vadovybe delegaciją. Į šių reikalavimų įvykdymą arba neįvykdymą, o taip pat partijos pirmininko rinkimų rezultatus tautininkai ketino atsižvelgti, priimdami galutinį sprendimą šiandien šaukiamame antrajame konferencijos posėdyje.

Kadangi nei TS-LKD Taryba nei vakar birželio 18 d. įvykęs TS-LKD suvažiavimas pirmosios tautininkų konferencijos reikalavimų neįvykdė, tai šiandien vykstančioje konferencijoje tautininkai gali priimti sprendimą trauktis iš TS-LKD gretų ir atkurti Tautininkų sąjungą kaip savarankišką politinę partiją.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

46 komentarai

 1. lyvis:

  Šiandien pakasynos tautininkų partijos arba jos pirmininko G Songailo žengimo į daugų diena. lyvis

 2. suomis:

  Šaunuoliai, tautininkai , pagaliau.

 3. Rytas:

  Kubilius, Zingeris, Abramikienė TIK Tomaševskio pusėje (tylus finansavimas , rėmimas, koalicijos ir kt.). Kas dar su Kubilium?

 4. lyvis:

  Mano tikslas nėra kiršinti tautininkus su konservatoriais. Atsiskirus tautininkams nematau tautininkų partijos iš to kad busianti kokia nors pažanga, nuo to kentės tik valstybė. O tautininkams saulėlydis. Kur čia ir kokia iš to pažanga tik gali džiaugtis Prunskienės revanšistai. lyvis

  • suomis:

   Dėja klystate. Yra metas, kada REIKIA išlipti iš vaikiškų kelnaičių. Tuo būdu steigti partijos suvažiavimą ir priiminėti naujus narius. Būtinai sutelkti intelektualinį resursą, neabejingą LIETUVIŲ TAUTAI ir VALSTYBEI. Šiuo metu būtina susivienyti Ozolui, Stoškui, Juozaičiui, Radžvilui, Grigui ir kitiems intelektualams, po TAUTININKŲ vėliava. Pasikviesti į suvažiavimą ir užsienio svečių iš Skandinavijos, bei Baltijos valstybių. Maža to ši partija gali tapti intelektualiausia partija Lietuvoje, aišku jei partiečiai sugebės pažaboti savo skystablauzdiškas ambicijas. Jei TAUTININKAI turi kiaušius, jie padarys tai. Bet jei jie nuslys į nenušautos meškos kailio dalybas, tada šiai valstybei pizdec. Atsiprašau už paskutinį išsireiškimą.

 5. jei Tautininkai nesivienis su kitomis tautiškomis partijomis, tai jokios naudos iš to nebus, bo jų jau yra gal 5, ir nė viena nė tų 5procentų barjero neperžengia anei seimo rinkimuose anei savivaldos, na maža išimtis kaune kur gavo kelis mandatus…
  TPP. Centro partija, Jaunoji Lietuva, nauja besikurianti Lietuvos Tautininkų partija, dabar dar atsikurs Tautininkų sąjudis, negana to nori Murza susikurt su savo fašistinėmis ideologijomis. Tai bl, gal laikas pradėt telktis o ne skaldytis?

 6. Vilmantas Rutkauskas:

  Mindaugas Murza Lietuvos tautiškumui žydkrikščionybę laiko okupantiška svetimybe. Todėl nuklūpinti žydkrikščionistai ir jų tolerantai jo privengia.

  • suomis:

   Taip, kas ką besakytų apie Murzą, bet jis tomis kritiškomis Lietuvai dienomis, kartu su kitais savanoriais buvo Aukščiausioje Taryboje ir buvo pasirįžęs numirti už Lietuvą. Kai, daugelis, šiandieninių mandruolių sedėjo tada subines suraukę.

 7. ogi:

  no comments;

  “suomis,
  2011 06 19 10:13to Juozas
  Už Songailos stovi, kaip minimum keturi filosofai, manau ir sociologų yra. Taip kad žmonių yra, kurie gali suformuluoti visos valstybės vystimąsi ne vienam dešimtmečiui į priekį. Ir ne šiaip koncepciją o rimtą studiją. Ne kažkokias Kubiliaus fantastines nesamones iki 2030 metų.”

 8. lyvis:

  Tautininkams skamba gedulingos fanfaros. Viltis dedu į Suomį. lyvis

 9. tikras lietuvis:

  Naujoji partija turi:
  1. turėti gerą ekonominę programą;
  2. nesiremti vien tautiškumu, todėl, gal, net pavadinimą reikėtų keistį į, pvz., Už Lietuvą!
  3. rinkiminėje kovoje jiems dera ypač kritikuoti konservatorius (kad atkovoti elektoratą), kurie
  – sugriovė Lietuvą, nes kišo nagus prie to apie ką neturėjo nei žalio supratimo;
  – susidėjo su Lietuvos priešais (pvz., tomaševskininkais ir KGB “buvusiais” atstovais);
  – ištaškė iš pensininkų atimtus ir mokesčių mokėtojų sumokėtus mokesčiams pinigus ir t.t.

 10. lyvis:

  Tautininkų partija nenirs tik jinai išskys kaip paulauskininkai buvę stribai isiliejo į agurkininkų – jiedinstvininkų partija. Tikro lietuvio gelbėjimo planas trupučiuka pavėluotas nebeaišku ką gelbėti partija ar jos pirmininką. lyvis

  • tikras lietuvis:

   Nušneki – tai ne gelbėjimo, o bet kurios naujos partijos kūrimo planas.
   Ypač tokios, kuri dar visų tų dalykų nebuvo paruošusi.

   • tikras lietuvis:

    Pvz., tokia partija galėjo tapti Frontas, bet kada jie susidėjo su maskoliais (kaip kitaip įvertinti jų panašius veiksmus?), tai jie iš karto prarado tą galimybę.
    Taigi naująjai partijai, pavadinimu Už Lietuvą!, derėtų perimti ir tam tikrą buvusį Fronto elektoratą, t.y. tuos, kurie dabartinėse seimo partijose nerado požymių, kad jos dirbtų visuomenės daugumai.

 11. Saulius:

  Tautininkai žlugs kaip paulauskininkai.Yra naujų daigų, kuriuos laisto USpaskas ,kaip antai Kauno sąjūdis.

 12. RMG:

  Gerai, kad grįžta tautininkai. Turėsiu už ką balsuoti.

 13. Elenytė:

  Ar nemanote, kad gali tuoj Lietuvoje partijų būti daugiau nei pačių gyventojų :(? Nelinksma:(

  Žinoma, jei Tautininkai neranda bendros kalbos su partija, kurios sudėtyje dabar yra, tai reikia iš ten pasitraukti. Tačiau, manau, tada tikrai reikėtų rasti kitas nedideles partijas, kurios niekaip neperžengia tos būtinos penkių nuošimčių ribos, ir su jomis jungtis. Arba jungtis su kita didele, turinčia panašią ideologiją bei programą partija.

  Juk tie žmonės, kuriems tikrai rūpi ne asmeniniai reikalai, ne asmeninės ambicijos, o LIETUVA, t.y. sąlygų gyventi ir dirbti Lietuvoje visiems jai tolerantiškiems piliečiams sudarymas, turėtų sugebėti matyti toliau ir rasti daugiau sąlyčio taškų, bendrai visiems apzulinant ir suapvalinant tuos aštrius kampus, kurie neleidžia susitarti. Vardan tos Lietuvos…

  Svarbiausia – konkreti partijos programa ir idėjos. Ko siekiama ir kaip siekiama. Konkrečiai, be jokių abstrakcijų, kad kiekvienas žmogus asmeniškai galėtų suprasti, ar ta partija atstovaus jo (to žmogaus) konkretiems interesams, ar ne. “Dirbančių Lietuvai” mes visada turėjome ir turime, tik, kad ta kiekvieno “Lietuva” vis kita, prasideda ir baigiasi tik ties tuo “dirbančiuoju Lietuvai”, o visi kiti – kaip sau nori. Atsimena tik prieš kitus rinkimus.

  Rinkėjas irgi turi žinoti, ko jis konkrečiai nori ir mokėti rinktis, rinkti.

 14. Rytas:

  Kaip manot, kodėl? Kai tomaševskis šmeižia Lietuvą, nesilaiko įstatymų, medpuodis to nemato? Priešingai sudaro koalicijas, organizuoja jo rėmimą ir kt.

 15. senis:

  Sveikinu tautininkus. Pagaliau nors vieni užsiaugino stiprų ideologinį stuburą. Konservatyviesiems – liberaliesiems kryžiuočiams šakės, neperžengs penkių nuošimčių rinkimuose. Kažkodėl jokių garsų iš politkalinių ir tremtinių stovyklos. Jiems matyt Kubiliaus atstovavimas “veža”.

  • suomis:

   Politkaliniai ir tremtiniai, tai pačios didžiausio “paškudstvos”. Tie valkatos būna prabalsuoja net ir už komunistus, svarbiausia tik gauti keletą sidabrinių. Teko man tuo įsitikinti. Na gal politkaliniai ir yra principingi, bet tremtiniai tai “pradažnos škūros”.

   • tikras lietuvis:

    Tikrą tiesą pasakei – jų balsavimas yra labai savanaudiškas: kadangi konservatoriai jiems pramuša visokių sumų mokėjimą iš biudžeto, ką turėtų mokėti kaltininkai (tokiu pat būdu, matyt, nuo jų nusižiūrėję, veikia bažnytininkai, žydai ir pan., tai iš kur biudžetas ar Sodra gali būti netušti?) ir kitokias lengvatas, kurias vėlgi numelžia iš visuomenės daugumos, todėl jie ir balsuoja už konservatorius.

 16. Antanas Kinčius:

  savarankiškai tautininkai nesurinks 5 proc.

 17. arunas.w:

  nereikia skubeti, kad ir tautininkai surinktu 5 proc.,
  vistiek butu bendroje koalicijoje su koncervais

  • tikras lietuvis:

   Tada būtų kita situacija – jų mandatai būtų “auksiniai”, panašiai kaip dabar yra Uspaskio turimi mandatai Zuoko koalicijoje, todėl jų pasiūlymai turėtų žymiai didesnį svorį.

 18. kliedesiai grunau:

  dar yra naiviu tikinciu rinkimais??? skaiciuojami tik giminiu ir bendrapartieciu balsai…visu normaliu balsai arba sugadinami arba net neiskaitomi isvis

 19. kliedesiai grunau:

  skelbiami isankstiniai rinkimu rezultatai per bendrapartieciu ir giminiu apklausas arba vien tik nupirkus apklausas skelbiancius (tiksliau nurodzius jiems ka rasyti)…durniu laivas pagal dizaina privalo svyruoti amzinai, t.y. tol kol turciai=vagysirparazitai valdys

 20. kliedesiai grunau:

  ne tik Tautininkams bet visiems kitiems neieinantiems i durniu laivo partijas yra nelemta niekada laimeti rinkimu nebent referendumo keliu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė