Šiandien tautininkai ketina atsiskirti nuo TS-LKD partijos (46)

Šiandien birželio 19 d. 11 val. Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) į savo konferenciją rinksis Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Tautininkų frakcijos nariai. Tai bus antroji šių metų balandžio 30 d. įvykusios tautininkų konferencijos dalis.

Pirmoje konferencijos dalyje buvo svarstoma galimybė tautininkams trauktis iš TS-LKD partijos ir atkurti savarankišką Tautininkų sąjungą. Tuo kart buvo nuspręsta kol kas nepriimti sprendimo dėl tautininkų traukimosi iš TS-LKD. Nors už tokį nutarimo projektą balsavo dauguma Konferencijos delegatų, nutarimo projekte numatytai Tautininkų frakcijos likvidavimo procedūrai nepritarta 2/3 pagal frakcijos statutą reikalingų balsų. Tačiau daugiau kaip 2/3 tautininkų konferencijos delegatų balsavo už siūlymą prie Tautininkų frakcijos ateities klausimo svarstymo grįžti po dviejų mėnesių pertraukos ir tuomet priimti galutinį sprendimą. Tad šis sprendimas turi būti priimtas šiandien.

Tautininkai yra nepatenkinti TS-LKD vykdoma liberalia ir antitautine politika.  TS-LKD Tautininkų frakcijos taryba priešinosi TS-LKD kurtai koalicijai su antivalstybines nuostatas deklaruojančiu „Tomaševskio bloku“ ir  jam priklausančiais KGB statytiniais Vilniaus miesto savivaldybėje. Už aktyvų pasipriešinimą tokiai koalicijai TS-LKD tautininkų frakcijos pirmininkas Gintaras Songaila buvo pašalintas iš TS-LKD partijos gretų.

Tautinkų lyderio Gintaro Songailos teigimu konservatyvias tautines vertybes TS-LKD  atstovaujanti Tautininkų frakcija nuo pat įsiliejimo į TS-LKD gretas patiria nuolatinį spaudimą iš liberalųjį partijos sparną atstovaujančio partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus ir jo aplinkos. Dėl šio, dažnai su TS-LKD nuostatais ir Tautininkų sąjungos stojimo į TS-LKD sutarties nuostatomis prasilenkiančio nuolatinio A.Kubiliaus ir jo šalininkų destruktyvaus spaudimo tautininkai esą patiria didelius suvaržymus ir nuolatinius trukdžius savo frakcijos veiklai. Pernai TS-LKD Priežiūros komitetas sustabdė frakcijos vicepirmininko Arvydo Radžiūno ir Valdybos nario Kazimiero Uokos narystę partijoje, o prieš pat balandžio 30 d. konferenciją pašalino iš partijos ir Tautininkų frakcijos pirmininką Gintarą Songailą.

Balandžio 30 d. vykusioje konferencijoje tautininkai iškėlė reikalavimą TS-LKD Tarybai ir Suvažiavimui grąžinti frakcijos lyderius į partiją, netrukdyti priimti į frakciją naujų narių ir pašalinti Lietuvių tautininkų sąjungos prisijungimo prie Tėvynės sąjungos sutarties pažeidimus, o taip pat sudarė derybų su partijos vadovybe delegaciją. Į šių reikalavimų įvykdymą arba neįvykdymą, o taip pat partijos pirmininko rinkimų rezultatus tautininkai ketino atsižvelgti, priimdami galutinį sprendimą šiandien šaukiamame antrajame konferencijos posėdyje.

Kadangi nei TS-LKD Taryba nei vakar birželio 18 d. įvykęs TS-LKD suvažiavimas pirmosios tautininkų konferencijos reikalavimų neįvykdė, tai šiandien vykstančioje konferencijoje tautininkai gali priimti sprendimą trauktis iš TS-LKD gretų ir atkurti Tautininkų sąjungą kaip savarankišką politinę partiją.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė