Kviečia paroda „Iškiliausi tarpukario kauniečiai“ (2)

www.alkas.lt

2011 m. birželio 20 d., pirmadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) vyks parodos „Iškiliausi tarpukario kauniečiai” iškilmingas atidarymas. Renginį ves žurnalistė, visuomenės veikėja Dalia Kutraitė-Giedraitienė, muzikinę programą „Pasivaikščiojimas su D. Dolskiu ir A. Šabaniausku” atliks operos solistai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas, pianistė Virginija Unguraitytė. Ekspozicija veiks iki rugpjūčio 1 d. Įėjimas nemokamas.

„Iškiliausi tarpukario kauniečiai” – tai švietėjiškas projektas, skirtas žymiems ir didiems laikinojoje sostinėje gyvenusiems asmenims, nepabūgusiems jokių ano meto iššūkių, svariai prisidėjusiems prie atskirų žmonių, miesto, šalies gerovės. Parodoje pristatomi kompetentingos komisijos ir Kauno gyventojų išrinkti 12 ryškiausių tarpukario, dažnai vadinamo Kauno aukso amžiumi, asmenybių, tarp kurių tokie iškilūs žmonės kaip rašytojas Juozas Tumas-Vaižgantas, operos solistas Kipras Petrauskas, architektas Vytautas Landsbergis-Žemkalnis ir kiti ne tik Kaunui, bet ir visai Lietuvai nusipelnę veikėjai.
Projekto „Iškiliausi tarpukario kauniečiai” sumanytoja – viena seniausių pramoninių alaus daryklų šalyje „Volfas Engelman”, gaminusi populiariausią tarpukario alų ir aktyviai dalyvavusi tuometinio Kauno visuomeniniame gyvenime, rėmusi įvairias kultūros, mokslo ir meno veiklas.

Anot įmonės generalinio direktoriaus Vytauto Meišto, šiandien Kaunas taip pat gali didžiuotis darbščia, sumania, veržlia, turinčia originalių idėjų bendruomene. Tačiau, kad tokia bendruomenė augtų ir stiprėtų, jai būtini pavyzdžiai. Pastarųjų kauniečiai bene daugiausiai gali rasti tarpukaryje. „Mūsų įmonė turi itin gilią ir įvykių turtingą istoriją. Brangindami šį palikimą, nusprendėme atsigręžti atgal, ir prisiminti, o gal net iš naujo atrasti tuos žmones, į kuriuos verta lygiuotis. Iš istorijos patys semiamės stiprybės ir optimizmo, ji mus įkvepia dideliems darbams. Šiems norime paskatinti ir visus kauniečius,” – pasakojo V. Meištas.

Projekto partneriai – Kauno apskrities viešoji biblioteka, dienraštis „Kauno diena” ir Vytauto Didžiojo universiteto istorikai.

Kategorijos: Istorija, Naujienos, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė