Lietuvos radijo ir televizijos transliuotojai atsisakė finansuoti neskaidriai veikiančią Radijo ir televizijos komisiją (0)

www.alkas.lt

Lietuvoje veikiantys radijo ir televizijos transliuotojai susirūpinę, kad beveik 2 milijonai litų, kuriuos jie vykdydami įstatymą perveda Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (RTK), naudojami neskaidriai. Transliuotojai kreipėsi į Seimą, prašydami imtis skubių priemonių RTK veiklai ištirti ir įstatymams tobulinti.

Transliuotojai nuogastauja, kad skirtingai nei kitų valstybinių institucijų, RTK finansinė veikla nėra prižiūrima ir kontroliuojama, o pati institucija teikia tik formalias ataskaitas, kurios neparodo, kokioms reikmėms panaudojama didžioji dalis pinigų.

Be to, transliuotojų susirūpinimą kelia faktas, kad RTK nariai nedeklaruoja interesų, o informacija apie jiems išmokamas sumas nėra viešai prieinama.

Matydami keistą situaciją, kai valstybė įpareigoja transliuotojus 0,8 procento jų pajamų skirti RTK, tačiau niekaip nekontroliuoja, kad šios lėšos būtų naudojamos racionaliai ir skaidriai, transliuotojai pareiškia, jog neskatins valstybės pinigų švaistymo.

Todėl, kol nebus atliktas RTK 5 metų finansinės veiklos auditas ir paskelbtos jo išvados bei pasiektas skaidrumas, transliuotojai atsisako pervesti lėšas į RTK sąskaitą. Transliuotojai prašo Vyriausybės nurodyti kitą privalomo mokesčio gavėją – biudžetinę sąskaitą.

Transliuotojai taip pat prašo Seimo apsvarstyti situaciją plenariniame posėdyje bei sudaryti specialią darbo grupę nepriklausomo radijo ir televizijos reguliuotojo veiklos teisinio reglamentavimo tobulinimui.

Kreipimąsi pasirašė televizijų BTV, LNK, TV3, TV1, TV6, Liuks TV, INFO TV ir radijo M-1, M-1 +, Radiocentras, Lietus, Pūkas, Žinių radijas programų transliuotojai.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija – nepriklausoma Seimui atskaitinga Lietuvos jurisdikcijai priklausančių radijo ir televizijos transliuotojų veiklą reguliuojanti bei kontroliuojanti institucija. Ji yra įkurta 1996 m. pagal LR visuomenės informavimo įstatymą.

Komisija dalyvauja formuojant valstybės audiovizualinę politiką, yra LR Seimo ir Vyriausybės ekspertė radijo ir televizijos transliavimo ir retransliavimo klausimais.

Šių metų gegužės 18 d. Šios komisijos pirmininku buvo išrinktas šioje komisijoje Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų Konferenciją atstovaujantis žinomas Katalikų Mokslo akademijos veikėjas Paulius Subačius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė