Totoriai Trakuose su trenksmu atšvęs Sabantujų (0)

Sigita Nemeikaitė, www.alkas.lt

Sabantujus| pasauliolietuvis.com nuotrTotoriai skelbia sugrįžtantys į Trakus su dainomis ir šokiais. Birželio 18 dieną Trakų pusiasalio pilies teritorijoje vyks VII Baltijos šalių totorių Sabantujus – tradicinė totorių pavasario lauko darbų pabaigos šventė.

Pasak Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininko Ado Jakubausko, tokio didelio masto totorių Sabantujaus Lietuvoje dar nebuvo. Tikimasi, kad į šventę Trakuose susirinks per 150 totorių iš užsienio.

“Trakai nuo Vytauto Didžiojo laikų garsėjo kaip viena didžiausių totorių bendruomenių susitelkimo vietų Lietuvoje, – sako A.Jakubauskas, – todėl šį Sabantujų nutarėme skelbti su šūkiu “Sugrįžimas į Trakus” ir tikimės, kad Trakai taps tradicine vieta švęsti šią šventę, kuri padeda Lietuvos totoriams išlaikyti savo tautines tradicijas, vystyti kultūrą ir telkti bendruomenę”.

Daugiau nei prieš 600 metų totorius ir karaimus į Lietuvą atkeldino Vytautas Didysis po žygių Kryme. Totoriai įsikūrė Trakuose bei pasklido po kraštą. Iki šių dienų Trakuose nėra išlikusi buvusi totorių mečetė, neliko bendruomenės, todėl sugrįžimas į Trakus yra labai simboliškas.

Šventės metu vyks totorių nacionaliniai sportiniai žaidimai, bus pristatomi totorių amatai, koncertuos totorių folkloriniai ansambliai iš Lietuvos ir užsienio.

Kaip sako Sabantujaus kuratorė Ema Aleksandrovič, tarp sportinių žaidimų galima išskirti šaudymą iš totoriškų lankų ir totoriškas tradicines imtynes “kureš”, kurių nugalėtojas gaus gyvą prizą – aviną. Iš senųjų amatų bus demonstruojamas kailių ir odos dirbimas, renginyje bus ir totoriško kulinarinio paveldo – koldūnų, plovo, tradicinio totorių skanėsto “Šimtalapio”.

Šventėje pasirodys svečiai iš užsienio – Tatarstano artistai, Lenkijos totorių kolektyvas “Bunczuk”, Latvijos totorių kolektyvas “Čišma”. Koncertuos Lietuvos totorių folkloro ansamblis “Alije”, ansamblis iš Klaipėdos “Leisan”, Visagino “Miras”.

Sabantujus Trakų pusiasalio pilyje prasideda 12 val., renginys nemokamas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė