Moksleiviai kurs robotus skrydžiui į Mėnulį (0)

www.alkas.lt

„Moonbots 2.0“

„Moonbots 2.0“

Šią vasarą Lietuvos moksleiviai kviečiami dalyvauti Robotikos mokyklos skelbiamame konkurse, kurio dalyviai ruoš roboto kelionę į Mėnulį.

„Google” ir kitų privačių rėmėjų suburtas fondas „Google Lunar X PRIZE“ pasiūlė 30 mln. JAV dolerių prizą inžinierių komandai, pirmajai išsiuntusiai privatų robotą į Mėnulį. Siekdamas paskatinti moksleivių domėjimąsi kosmoso tyrimais ir gauti inovatyvių, netikėtų idėjų, fondas paskelbė alternatyvų konkursą moksleiviams.

Viso pasaulio moksleiviai iki birželio 26 dienos teikia pasiūlymus, ką ir kaip galėtų nuveikti jų robotas, nuskraidintas į Mėnulį. Taip pat reikia pridėti ne ilgesnį nei 4 minučių trukmės filmuką viena iš kosmoso ir Mėnulio tyrimų tema „Moksleivių matematikos, inžinerijos, technologijų ir mokslo studijų galima nauda kosmoso tyrinėjimams“.

Siekdama populiarinti tarp Lietuvos moksleivių mokslo žinių siekimo idėją, Robotikos mokykla pranešė rengianti vienintelę 7 dienų trukmės robotų konstravimo ir programavimo stovyklą Misija Mėnulis  Lietuvoje, šalia ežero Trakų rajone. Šioje stovykloje moksleiviai atliks tas pačias „Moonbots 2.0“, „Google Lunar X PRIZE LEGO Mindstorms Challenge“ užduotis.

„Stovykloje moksleiviai spręs kosmologijos ir robotikos uždavinius, mąstys, kaip įveikti nelygų Mėnulio paviršių, išgyventi šaltąją naktį, pargabenti ir ištirti mėginius vandens aptikimui. Mokslevius konsultuos astrofizikos specialistai iš VU Fizikos fakulteto, programavimo ir robotikos lektoriai. Sugrįžimui į žemę moksleivių laukia turininga laisvalaikio programa“, – apie stovyklą pasakojo projekto vadovas Paulius Briedis.

Ar kada bandei konstruoti ir programuoti robotą, o jį išlaipinti pačiame Mėnulyje? Ne? Tai pirmyn į Robotikos stovyklą, kurioje konstruosi savo robotą ir programuosi (beje tai tikrai paprasta), vykdysi misijas Mėnulyje, dalyvausi Lietuvos kosmoso asociacijos ir UAB Arcus Novus vadovo Vidmanto Tomkaus, astrofizikų paskaitose, diskusijose ir kino vakaruose.

Vykdysi kūrybines, verslumo ir motyvacines užduotis, na ir žinoma pramogausi ežere, sporto aikštelėse, naktiniame žygyje. Laukia daug mąstymo, konstravimo, poilsio ir pramogų!

Stovyklos programa paremta pagal „Google Lunar X PRIZE“  lenktynes. Vaikai mokomi konstravimo ir programavimo su „LEGO® MINDSTORMS®“ robotais.

Robotikos Vasaros stovyklos Misija Mėnulis duomenys:

Kodėl: kad ateityje mokėtum pats įlaipinti savo robotą mėnulyje!
Kada: liepos 23-30 d. (7 d.)
Amžius: 10-15 m. (5-10 klasės)
Kur: Trakų raj., sodyba prie ežero (derinama)
Vadovai: Dėstys jauni ir patyrę programavimo mokytojai, VGTU automatikos katedros lektoriai, kūrybines dirbtuves ir pramogas organizuos Crazy ir energingi CrazyIdeas stovyklų vadovai.
Kaina: nuo 667 Lt iki 859 Lt (sotus maitinimas įtrauktas). Jeigu važiuojate vienas  859 Lt, jei su draugu  10% nuolaida abiems, kaina 773 Lt, trise  15%,  kaina kiekvienam  730 Lt, jei keturiese  20%, kiekvienam 687 Lt!
Rengėjai: Robotikos mokykla ir CrazyIdeas

Robotikos Vasaros stovyklos Misija Mėnulis programa:

Stovyklos programa paremta Google Lunar X PRIZE  lenktynėmis, kuriose  mokslininkų komandos visame pasaulyje, lenktyniauja būti pirmosiomis privačiomis iniciatyvomis, nuskraidinusiomis robotą į Mėnulį. Pirmosioms tai atlikusioms komandoms  30mln JAV dolerių premija.

Siekdami šį susižavėjimą mokslu ir kosmosu diegti ir jaunajai kartai, X PRIZE fondas ir LEGO Grupė sukūrė imitacinių misijos Mėnulyje užduočių konkursą MoonBots, Google Lunar X PRIZE LEGO® MINDSTORMS® iššūkį.

Stovykloje jūs vykdysime būtent šią konkurso pateiktą imitacinę misiją:

1 diena: Roboto išsilaipinimas Mėnulyje;
2 diena: Vandens aptikimo misija;
3 diena: Helio 3 paieškos Mėnulyje misija;
4 diena: Rastų elementų grąžinimas į bazę analizei;
5 diena: Mėnulio nakties išgyvenimas ir žvaigždžių stebėjimas;
6 diena: Roboto parengimas visų misijų atlikimui, vaizdo medžiagos rinkimui. Naktinis žygis;
7 diena: Geriausių robotų konkursas ir prizų įteikimas.

Programą kūrė: Paulius Briedis, konsultavo: Mindaugas Oželis

Pasiruošęs priimti Misiją Mėnulis? Užpildykite anketa ČIA! Vietų skaičius ribotas. 
Turite klausimų, norite sužinoti daugiau  skambinkite, rašykite: info@robotikosmokykla.lt +37063340003.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė